"Furija" bez snage u Kijevu, 22 poena Mihaljuka

Reprezentacija 14. sep 201819:57 > 20:03
fiba.basketball

Košarkaši Ukrajine slavili su na startu druge runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini 2019. godine protiv selekcije Španije rezultatom 76:65.

Ukrajinci su već u prvoj deonici bili sigurniji i posle deset minuta stigli do sedam poena prednosti (19:12).

U nastavku je Španija pronalazila odgovor za napade ukrajinskog tima, ali je u drugom poluvremenu Ukrajina ponovo došla do svoje igre sa početka i uspela da nadigra favorizovani tim Serhija Skariola.

Španci su imali velikih problema u napadu, svega 10 zabeleženih asistencija, a ni zvezda španske ekipe Serhio Rodriges nije mogao da pronađe svoj šut. Osim toga, nije ih služio ni šut za tri poena (8/29).

Najzaslužniji za pobedu Ukrajine bio je Sviatoslav Mihaljuk sa 22 poena, uz po tri skoka i asistencije, koji će naredne sezone debitovati u NBA ligi u dresu Los Anđeles Lejkersa.

Pratio ga je Vjačeslav Kravtsov sa 13 poena, dok je Denis Lukašov ubacio dva poena manje.

U redovima selekcije Španije istakao se Hoakin Kolom sa 15 poena, Serhio Rodriges postigao je 12, a Oriol Pauli 11 poena.

Španija je na vrhu tabele Grupe I, pretrpela je prvi poraz u dosadašnjem toku kvalifikacija, a naredni duel igra sa ekipom Letonije, u ponedeljak od 19 časova.

Ukrajina je druga sa skorom 4-3, a sledeći protivnik joj je selekcija Crne Gore.

Selekcija Mađarske nadigrala je Holandiju sa 74:59 u gostima, a pobedu je ostvarila i reprezetnacija Italije koja je bila bolja od Poljske sa 101:82.

Mečeve kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini 2019. godine možete pratiti u direktnom prenosu, na kanalima Sport kluba.