Hrvatska 'preživela', Litvanija pala posle 12 godina

Reprezentacija 29. nov. 201820:06 > 22:21
fiba.basketball

Košarkaška reprezentacija Hrvatske je u 9. kolu gupe J kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2019. pobedila selekciju Mađarske u Osijeku 74:69.

Ekipa Dražena Anzulovića je zabeležila četvrti trijumf i zadržala je šanse da se domogne jednog od prva tri mesta u grupi i obezbedi mesto na SP. Identičan učinak imaju i Mađari.

Hrvatska je odigrala još jedan meč sa mnogo uspona i padova, ali je na kraju uspela da se izbori sa ogromnim pritiskom i upiše veoma značajnu pobedu.

Domaću su već u prvoj četvrtini imali 15 poena prednosti, ali su Mađari sredinom drugog perioda preokrenuli i poveli 28:27. Anzulovićev tim je treću četvrtinu odigrao mnogo ozibljnije i ponovo je obezbedio značajnu prednost (60:46), međutim, gosti se nisu predavali, ponovo su zapretili (72:69), ali nije bilo vremena za potpuni preokret.

Hrvatsku je sa 22 poena i 14 skokova predvodio centar Asvela Miro Bilan, Domogoj Bonjak je postigao 17, a Tomislav Zubčić 10 poena. Kod gostiju Zolatn Perl je bio najefikasniji sa 20 poena, a David Vojvoda je dodao 14.

Italija je u Breši nanela prvi poraz selekciji Litvanije 75:70. Avubu Abas je u osmom trijumfu Azura, prvom protiv Litvanije posle 12 godina, bio najefikasniji sa 13 poena, 11 je dodao Ahile Polonara, a 8 Pjetro Aradori. Kod Litvanaca, koji su upisali drugi poraz, Mantas Kalnietis je ubacio 15, a Jonas Mačiulis 10 poena.

U poslednjo utakmici ove grupe Poljska je u Holandiji deklasirala domaći tim sa 105:78.

U nedelju se sastaju: Litvanija – Hrvatska, Mađarska -.Holandija i Poljska – Italija.