FIBA kvalifikacije: Nada Slonova živi

Print screen/SK

Košarkaši Obale Slonovače pobedili su Ruandu u okviru 11. kola grupe F afričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo rezultatom 87:60.

Tim trijumfom, Slonovi su se popeli na treće mesto u grupi uz skor 6-5, i zadržali šansu da se u poslednjem kolu plasiraju na SP.

Za to će im biti neophodna pobeda protiv Malija, kako bi se izjednačili sa Kamerunom, trećeplasiranim timom grupe E, i onda će koš razlika odlučivati koja će se reprezentacija kao najbolja trećeplasirana plasirati na Mundobasket.

Obala Slonovače je meč protiv Ruande, koji ste imali priliku da pratite na Sport Klubu, prelomila u drugoj četvrtini, koju je dobila sa 29:14, i na poluvreme otišla uz prednost 47:29.

Najefikasniji kod pobednika bili su Baru Adjehi i Vafesa Fofana sa po 23 poena, dok je 17 ubacio Žan Fransoa Kebe.

Za Ruandu je 15 poena imao Kami Kabange.

Košarkaši Nigerije pobedili su Centralnoafričku Republiku sa 72:59 u meču koji nije imao rezultatski značaj, pošto su Nigerijci već na SP, a CAF nema šanse za prolaz.

Najzaslužniji za pobedu Nigerije bili su Diogu sa 22 poena i 9 skokova i Iroegbu sa 17 poena i 10 skokova.

Kod poraženih, Džeferson je imao 16 poena.

Nigerijci su prvi sa 10-1, a CAF četvrti sa 5-6.

Senegal je slavio nad Malijem 62:38 u još jednom duelu čiji ishod nije uticao na krajnji plasman. Senegalci su drugi sa 9-2 i igraće na planetarnoj smotri, dok je Mali poslednji sa 3-8.