U19: Poraz Srbije na Kritu sa 'igračem manje'

Reprezentacija 25. jun 201923:55 > 23:56
fiba.basketball

Košarkaška reprezentacija Srbije do 19 godina poražena je u prvoj utakmici turnira na Кritu od vršnjaka iz Grčke – 69:62.

Izabranici selektora Aleksandra Bućana dobro su otvorili meč i poveli 9:0, a u prvoj četvrtini imali i 17:7. I u drugoj deonici srpski tim je kontrolisao rezultat, a predvodnici su bili kapiten Ilić i Petrušev o na odmor se otišli sa rezultatom 34:25.

Međutim, sve se okrenulo za nešto više od jednog minuta u trećoj četvrtini kada su Grci napravili seriju 8:0. Na početku poslednje deonie usledila je nova serija domaćeg tima, ovog puta od 7:0, pa je rival poveo 54:49 i do kraja meča uspeo da zadrži prednost i slavi.

„Rezultat je na ovoj utakmicu bio u drugom planu, pre svega zbog činjenice da smo konstantno tokom meča bili u hendikepu jer je protivnik imao „igrača više“ na terenu. Takođe smo, po pitanju energetske potrošnje, tempirali formu za početak takmičenja. Ova utakmica će nam pomoći da u narednim danima više utičemo na greške kako bismo spremniji dočekali Svetsko prvenstvo,“ rekao je Bućan.

Srbija će u četvrtak od 19 sati odigrati meč sa SAD, što će biti generalna proba pred početak Svetskog prvenstva.

Srbija: Paunović 10 (7 sk), Ćubić 2, Ilić 17 (13 sk, 5 il), Trifunović 3 (5 as, 5 il), Petrušev 19 (4 sk, 6 as), Кuzmanović, Islamović, Cerovina, Pecarski 11, Mićović (4 sk), Grbović, Vasiljević.