BiH bolja od Estonije, odlične selekcije iz regiona

Reprezentacija 12. nov. 202021:50 > 21:54
Podeli:
fiba.basketball

Košarkašice Bosne i Hercegovine pobedile su Estoniju sa 92:54 i kompletirale odličan dan za selekcije iz regiona, jer su se pobedama radovale Srbija, Crna Gora, Slovenija i Hrvatska, a poražena je jedino Severna Makedonija.

Srbija, Slovenija, Bosna i Hercegovina i Hrvatska imaju maksimalan učinak posle do sada odigranih utakmica i sigurnim koracima idu ka Evropskom prvenstvu, dok je Crna Gore pobedom nad Izraelom napravila veliki korak ka cilju, a to je naravno mesto na šampionatu Evrope.

Povezano

Bosna i Hercegovina je odigrala poslednji meč izuzetno burnog dana, a u duelu sa Estonijom nije imala mnogo problema na putu ka pobedi, pa su misli posle meča, odmah usmerene ka velikom derbiju sa selekcijom Rusije koji je na programu 14. novembra.

Prevagu na tasu Bosne i Hercegovine protiv Estonije donele su Marica Gajić koja je uz 21 poena imala 19 skokova, Jonkel Džons sa 20 poena i 11 skokova, odnosno Milica Deura sa 18 poena. Kod Estonije, nešto bolje od ostalih bile su Jane Pulk sa 15 i Sofija Kosareva sa 12 poena.

Grupa A: Island – Slovenija 58:94, Grčka – Bugarska 73:66.
Tabela: Slovenija 3-0, Grčka 2-1, Bugarska 1-2, Island 0-3.

Grupa B: Crna Gora – Izrael 73:66. Slobodna je Švedska.
Tabela: Švedska 2-0, Crna Gora 1-1, Izrael 0-2.

Grupa C: Švejcarska – Rusija 42:98, BiH – Estonija 92:54.
Tabela: BiH 3-0, Rusija 2-1, Švajcarska 1-2, Estonija 0-3.

Grupa D: Češka – Danska, Rumunija – Italija (13. novembra).

Tabela: Češka 2-0, Rumunija 1-1, Italija 1-1, Danska 0-2.

Grupa E: Litvanija – Srbija 71:82, Turska – Albanija (odloženo).
Tabela: Srbija 3-0, Litvanija 1-2, Turska 1-1, Albanija 0-2.

Grupa F: Velika Britanija – Poljska (14. novembra), slobodna je Belorusija.
Tabela: Velika Britanija 1-1, Belorusija 1-0, Poljska 0-1.

Grupa G: Ukrajina – Finska 84:66, Portugalija – Belgija 49:59.
Tabela: Belgija 3-0, Ukrajina 2-1, Portugalija 1-2, Finska 0-3.

Grupa H: Slovačka – Holandija 84:64, slobodna je Mađarska.
Tabela: Mađarska 1-1, Slovačka 1-1, Holandija 1-0.

Grupa I: Hrvatska – Severna Makedonija 80:62, Nemačka – Letonija 73:67.
Tabela: Hrvatska 3-0, Nemačka 2-1, Letonija 1-2, Severna Makedonija 0-3.