Dončić zaigrao i „zaludeo“ Hrvate, spektakularni Hezonja

Reprezentacija 18. jun. 202122:12 > 22:34
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Košarkaška reprezentacija Slovenije drugi put u tri dana pobedila je Hrvatsku rezultatom 97:88.

Oba tima se pripremaju za kvalifikacione turnire za plasman na Olimpijske igre, a prva figura duela u dvorani „Stožice“ u Ljubljani bio je jedan od najboljih igrača današnjice Luka Dončić.

Povezane vesti

Domaći su posle odlično odigrane prve četvrtine (26:15) na poluvremenu imali dva poena minusa (52:50), ali su u finišu trećeg perioda preuzeli kontrolu. Slovenci su meč prelomili u poslednjoj deonici serijom 14:2 za nedostižnih 91:89.

Dončić je predvodio svoj tim sa 10 poena (5/11 za dva, 0/5 za tri), 7 skokova i čak 17 asistencija za 28 minuta, Klemen Prepelič je upisao 31 poen (6/8 za tri), a naturalizovani Majkl Tobi je na debiju imao 26 poena, uz 11 skokova.

Povratnik u državni tim Hrvatske Mario Hezonja je blistao sa 37 poena (14/23 iz igre), 10 skokova i 3 asistencije za 33 minuta, Roko Leni Ukić je zabeležio 23, a Miro Bilan 10.

Slovenija će kvalifikacioni turnir igrati u Kaunasu, a u grupi B su još Poljska i Angola. U grupi A su domaćin Litvanija, koja je u prvom pripremnom duelu savladala Dominikansku Republiku 95:62, Južna Koreja i Venecuela.

Hrvatska će u Splitu biti domaćin kvalifikacionog turnira i u grupi je sa Brazilom i Tunisom, dok su u grupi A Nemačka, Rusija i Meksiko.

Selekcija Rusije je u petak poražena od Turske 80:62, Nemačka je deklasirala Češku 95:62, a Grčka je savladala Meksiko 101:98.

Italija, koja će igrati na turniru u Beogradu, ubedljivo je trijumfovala protiv Tunisa 82:56.