Janis predvodio Grčku do pobede nad Poljskom

Eurobasket 17. avg 202223:28
Janis Adetokumbo
xStefanosxKyriazisx xipa-agency.nx xLivexMediax 0

Košarkaška reprezentacija Grčke savladala je selekciju Poljske u meču prvog kola revijalnog Akropolis kupa rezultatom 101:78.

Grčka će biti jedan od protivnika selekciji Srbije u I grupi u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. „Helada“ će u Beogradu igrati 25. avgusta.

Povezano:

Domaćin je ovaj pripremni meč započeo serijom 18:2 i na kraju prve četvrtine Grci su imali prednost od 17 poena (27:10). Poljaci su ponovo uhvatili priključak serijom od 17:1 na startu druge deonice. Mateuš Ponitka je trojkom doveo goste prvi put u prednost, ali je Janis Adetokumbo predvodio novi nalet svoje selekcije i izabranici Dimitrisa Itudisa su na odmor sa 13 poena prednosti (50:37).

Poljaci nisu dozvolili domaćoj selekciji da stvori veću prednost posle poluvremena, ali su poklekli u poslednjoj deonici najviše zahlaljujući odličnoj odbrani grčkih košarkaša.

Janis Adetokumbo je izuzetnom partijom predvodio Grčku do trijumfa: postigao 24 poena (12-19 slobodna bacanja), četiri skoka i dve ukradene lopte. Raspoložen je bio i Tajler Dorsi koji je zabeležio 19 poena, tri skoka i tri asistencije. Joanis Papapetru je dodao 12 (4-4 za dva), dok je Kostas Adetokumbo postigao poen manje (5-7 za dva).

U poraženom sastavu se istakao Ponitka sa 15 poena (3-7 za dva) i četiri skoka, dok je Mikal Sokolovski zabeležio učinak od 13 poena (3-5 za dva). Zapažen je bio i Mikal Kolenda sa 10 postignutih poena (3-4 za tri).

Domaćin Akropolis kupa se sutra u 20 časova sastaju sa Gruzijom, dok će Poljska protiv Turske pokušati da prekine niz od tri uzastopna poraza – meč počinje u 17 sati.