Srbija nije blistala, ali je pobedila Meksiko

Reprezentacija 23. jun 202121:45 > 21:53 4 komentara
KSS

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Meksiko u dvorani "Aleksandar Nikolić" 81:77 u poslednjoj proveri pred olimpijske kvalifikacije. Orlovi su u pripremnom periodu upisali sva četiri trijumfa.

Severnoamerička selekcija mnogo bolje od odigrala prvu četvrtinu i u jednom trenutku imala je sedam poena prednosti (18:11), a početkom drugog perioda bilo je i maksimalnih plus osam (27:19).

Povezane vesti

Ipak, domaći tim je drugi deo druge deonice odigrao mnogo bolje, pre svega u odbrani, a proradio je i napad.

Srbija je serijom 9:2 finiširala prvo poluvreme i na odmor otišla sa dva poena viška – 45:43.

Ekipa Igora Kokoškova je u 15. minutu došla do najvećih 15 poena prednosti – 60:45, ali je uspelio veliki pad, što je Meksiko znalački iskoristio i serijom 12:0 približio se na 60:57.

Orlovi su novom serijom 10:0 u 33. minutu ponovo obezbedili dvocifreni plus (75:62) i činilo se da su prelomili utakmicu. Ipak, Meksikanci su su trojkom Kruza na 46 sekundi pre kraja približili na 81:77, što je bio i konačan rezultat.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Boban Marjanović sa 20 poena (9/15 za dva), uz 9 skokova, Stefan Jović je dodao 8, uz po 6 skokova i asistencija, dok su po 7 upisali Ognjen Dobrić, Filip Petrušev i Dragan Milosavljević.

Orlando Mendez je predvodio Meksiko sa 18 poena, a Fabian Haimes i Pol Stol su imali po 14.

Pogledajte kompletnu statistiku.

Srbija će na kvalifikacionom turniru u Beogradu za plasman na Olimpijske igre (29. jun – 4. jul) biti u grupi A sa selekcijama Dominikanske Republike i Filipina. U grupi B su Italija, Portoriko i Senegal.

Plasman u polufinale obezbediće po dva najbolja tima iz obe grupe, a mesto na Olimpijskim igrama rezervisano je samo za pobednika turnira.

U isto vreme će biti održana još tri kvalifikaciona turnira, a domaćini su Split, Kaunas i Vitorija (Kanada).