Smušena Srbija u polufinalu sa 2-0, povreda Jovića!

Reprezentacija 30. jun. 202121:27 > 22:2446 komentara
FIBA.basketball

Košarkaška reprezentacija Srbije namučila se protiv podmlađene selekcije Filipina, ali pobedom 83:76 sa prvog mesta grupe A obezbedila je plasman u polufinale kvalifikacionog turnira u Beogradu.

Orlovi će u subotu igrati protiv poraženog iz duela Italija – Portoriko koji je na programu u četvrtak u 16:30 časova.

Filipini će se u poslednjem kolu grupe A sastati sa Dominikanskom Republikom, a pobednik će obezbediti plasman u polufinale.

Na Olimpijske igre u Tokiju plasiraće se samo pobednik turnira.

Ekipa Igora Kokoškova nije blistala, baš kao ni u prvom duelu sa Dominikanom. Orlovi su u meč u dvorani „Aleksandar Nikolić“ ušli bez Nemanje Bjelice, Nikola Kalinića i Vasilija Micića, a kako je vreme prolazilo problemi su bili sve veći.

Srpska ekipa je u finišu prvog poluvremena, posle trojke Miloša Tedosića, imala velikih 15 poena prednosti, ali Filipinci su uspeli da se vrate i u poslednji period uđu sa svega pet poena minusa (67:62).

Serijom 5:0 gosti su izjednačili rezultat 67:67. Usledio je odgovor Orlova za 73:67, ali i još jedan nalet Filipinaca za vođstvo 74:73 na manje od četiri minuta pre kraja.

Ipak, u finišu utakmice odgovornost je preuzeo odlični Boban Marjanović koji je postigao većinu poena za svoj tim i obezbedio drugi trijumf.

Pobeda je ostala u senci povrede Stefana Jovića, koji se na nešto manje od pet minuta pre kraja uhvatio za list desne noge i uz pomoć napustio teren.

Marjanović je bio najefikasniji sa 25 poena (12/18 za dva), uz 10 skokova, Ognjen Dobrić je dodao 16, Teodosić 13, uz 4 skoka i 6 asistencija, a Danilo Anđušić 12.

Podmlađenu selekciju Filipina predvodili su Kaku Kuame sa 17, Džordan Hidind sa 13 i Džastin Baltazar i Zakari Soto sa po 10 poena.

Meč uživo:

Startna postava Srbije: Jović, Anđušić, Dobrić, Davidovac, i Marjanović.

Dobrić je postigao trojku u prvom napadu za srpski tim – 3:0. Košarkaš Crvene zvezde je pogodio još jednu trojku, a posle zakucavanja Marjanovića u 3. minutu je bilo 8:2 za Orlove.

Filipinci, koji su u Beograd doputovali sa izuzetno mladim timom, od prvog trenutka igraju zonu…

Trojku postiže i Anđušić za 11:2.

Kuame postiže trojku i u 6. minutu Filipini su se vratili na 13:12.

Srbija posle prve četvrtine vodi 22:16.

Marjanović (2+1) prvi put donosi dvocifrenu prednost svom timu – 30:18 u 13. minutu. Bobi je poentirao i u sledećem napadu za 32:18 (14. minut).

Srbija posle trojke Teodosića vodi 42:27 u 18. minutu, ali su Filipini uspeli da se vrate serijom 7:0 za 42:34. Nije mnogo pomogao ni tajm aut Kokoškova.

Dobrić trojkom završava prvo poluvreme i Srbija na odmor odlazi sa plus 11 – 45:34.

Dobrić je najefikasniji sa 14r poena (4/6 za tri), Marjanović ima 11 (5/6 za dva), a Teodosić 8, uz 4 skoka i 3 asistencije. Na drugoj strani, Kuame ima 9, Hiding 7, a Baltazar 6 poena.

Srbija drugo poluvreme počinje serijom 4:0 za 49:34. Davidoivac na asistenciju Marjanovića donosi maksimalnih plus 16 (56:40) u 24. minutu.

Serija Filipina 7:0 – 56:47 u 25. minutu.

Teodosić trojkom zsuatavlja nalet Filipinaca – 59:47. Potom poentira i Petrušev i vraća sigurnu prednost – 61:47 u 26. minutu.

Nova serija Filipina 14:5. Gosti su se približili na 66:50 u 28. minutu.

Srbija posle tri četvrtine vodi 67:62. Treći period Filipinci su dobili 28:22.

Serija gostiju 5:0 za izjednačenje – 67:67 u 31. minutu!

Marjanović posle skoro tri minuta igre postiže koš za srpski tim – 69:67. Kontra Orlova i koš Anđušića za 71:67.

Poentira i Jović, serija Srbije 6:0 za 73:67 u 35. minutu.

Trojka Filipinaca za 73:72 na četiri i po minuta pre kraja.

Jović se uhvatio za list desne noge i sudeći po reakciji situacija nije ni malo dobra! Srpski plejmejker je uz pomoć Anđušića i jednog člana medicinskog tima izašao sa terena.

Filipinci vode 74:73 na manje od četiri minuta pre kraja! Marjanović zakucava – 75:74 za srpski tim.

Ponovo Marjanović 77:74, ali odgovaraju i Filipinci. Na nešto manje od dva minuta pre kraja Srbija vodi 77:76. Orlovi imaju i sreće, gosti promašuju otvorenu trojku.

Marjanović ponovo – 79:76 na 64 sekunde pre kraja. Bobi opet – 81:76. Do kraja je još 36 sekundi.

Utakmica je završena pobedom Srbije 83:76.