Sasari pao na Tenerifama, Igokea čeka Limož

Podeli:
fiba.basketball

Odigrano je devet utakmica petog kola FIBA Lige šampiona, a pobedama su se radovali Saragosa, Holon, Karšijaka, Baken, Šole, Tofaš, Sombadelji, i Tenerife.

U derbiju, bar je to bio na papiru, košarkaši Tenerifa su na svom parketu deklasarila Sasari sa 115:85, čime su napravili kapitalan, slobodno se može reći odlučujući korak ka plasmanu u TOP 16 fazu veoma kvalitetnog evropskog takmičenja.

Najefikasniji u sastavu tima iz Španije, bili su Đorđo Šermadini sa 19, odnosno Tajler Kavanah, Bruno Fitipaldo i Fran Guera sa po 16 poena. Kod Sasarija, bolji od ostalih bili su Miro Bilan sa 24, Džejson Burnel sa 15 i Filip Krušlin sa 12 poena.

Ostali mečevi su na programu 12. i 13. januara, a snage će odmeriti: Igokea – Limož, Peristeri – Ritas, Bamberg – Bilbao, Fortitudo – Karšijaka, Burgos – Ostende, Darušafaka – Brindizi, Jerusalim – Turk Telekom i Strazbur – Riga.

Ljubiteljima košarke u regionu najzanimljiviji će biti dueli između Igokee i Limoža, odnosno Jerusalima i Turk Telekoma, jer će se u preostala dva kola voditi velika borba za TOP 16 fazu.

Igokea ima pobedu manje u odnosu na Turk Telekom, slabija je u međusobnom skoru u odnosu na Jerusalim, ali u slučaju da pobedi Limož na svom parketu, ostala bi u igri za plasman u drugu fazu takmičenja.

Podsećanja radi, Igokea je već sada napravila veliki uspeh, jer je do grupne faze FIBA Lige šampiona stigla kroz kvalifikacije, pobedama nad rumunskim Klužom i Sportingom iz Lisabona.

Grupa A: Tenerife 4-1, Sasari 3-2, Baken 2-3, Galatasaraj 1-4.
Grupa B: Nimburk 4-1, Dižon 3-1, Tofaš 2-2, Keravnos 0-5.
Grupa C: Hapoel Holon 3-2, AEK 3-2, Šole 2-3, Cmoki 2-3.
Grupa D: Saragosa 4-1, Nižnji 3-2, Sombadelji 3-2, Lublin 0-5.
Grupa E: Starzbur 3-1, Riga 3-1, Peristeri 1-3, Ritas 1-3.
Grupa F: Bamberg 4-0, Karšijaka 2-2, Bilbao 2-2, Fortitudo 0-4.
Grupa G: Turk Telekom 3-1, Jerusalim 2-2, Igokea 2-2, Limož 1-3.
Grupa H: Burgos 3-1, Brindizi 3-1, Darušafaka 1-3, Ostende 1-3.

Komentari

Vaš komentar