Šibenka iznenadila Splićane, Luković 15p

KK Split/Zvonko Kucelin

Jedan meč osmog kola hrvatskog košarkaškog šampionata igrao se u sredu, a ekipa Šibenke u domaćoj dvorani Baldekin bila je bolja od Splita rezultatom 111:96.

Do ključne prednosti Šibenčani su stigli u prvom poluvremenu, u kojem su ubacili čak 57 poena, a posle 20 minuta imali su na svom kontu 14 poena prednosti.

Do kraja im napad nije stajao, pa su uspeli da sačuvaju prednosti dođu do nove pobede.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Širko sa 26 poena i 6 asistencija, dok ga je pratio Frimen sa 24. U poraženoj ekipi istakao se Slovenac Blaž Mesiček sa 24 poena. Srpski internacionalac Marko Luković imao je 15 poena u redovima Splita.

Posle ove pobede Šibenka je na trećem mestu sa dna sa skorom 4-6, a sledeći rival će im biti Zadar na domaćem terenu.

Split je na ovaj način doživeo četvrti poraz, a imaju i sedam pobeda, a u sledećem kolu dočekaće Goricu.