Slavlje u uzbudljivoj majstorici: CSKA u polufinalu VTB lige

Košarka 15. maj. 202116:30
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši moskovskog CSKA plasirali su se u polufinale plej-ofa VTB lige, pošto su u majstorici četvrtfinala savladali Nižnji Novgorod 79:75.

Meč je obeležio veliki broj preokreta. Nižnji Novgorod je imao prednost od 23:16 u prvoj deonici, da bi na isteku 10. minuta utakmice semafor pokazao 25:25. Bio je CSKA u naletu početkom druge četvrtine, pa je stigao do 41:31. Međutim, na poluvremenu su domaći imali samo koš prednosti (43:41).

U trećoj deonici gosti su imali inicijativu, pa su pred poslednjih deset minuta vodili 63:60. Iako je brzo CSKA vratio prednost, poslendnji minut bio je izuzetno uzbudljiv. Na 45 sekundi do kraja Komolov je približio Nižnji na 73:72. Posle pogodaka Heketa i Klajburna sa linije za slobodna bacanja, Moskovljani su otišli na 77:72.

Na tri sekunde do kraja Komolov je pogodio trojku za 77:75, da bi konačni rezultat potom postavio Heket iz slobodnih bacanja.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Heket sa 22 poena, Šengelija je dodao 12, a Klajburn 11.

U poraženoj ekipi Komolov je brojao do 22, Astapkovič je ubacio 14, a Šeperd 12 poena.

Mesto u polufinalu VTB lige prethodno su obezbedili Zenit Sankt Peterburg, Lokomotiva Kubanj i Uniks Kazanj.