Neverovatna trojka Murića za plasman Cedevite u finale

Slovenija 15. feb 202020:56 > 21:02
ABA, Union Olimpija, Ales Fevzer

Poznati su finalisti Kupa Slovenije za 2020. godinu – to su Primorska, koja je eliminisala Helios, i Cedevita Olimpija, koja je posle velike borbe bila bolja od Krke.

Ljubljančani su posle produžetka slavili 93:92 protiv tima iz Novog Mesta, a najzaslužniji za trijumf tima iz prestonice bio je nekadašnji igrač Partizana Edo Murić, koji je postigao 29 poena (9/16 iz igre, 9/9 penali) i imao 11 skokova za 42 minuta na parketu. Osim toga, Murić je iz neverovatne pozicije na kraju produžetka pogodio trojku za plasman Olimpije u finale.