Tajfun oduvao goste tek u produžetku

Slovenija 21. nov. 202018:36 > 20:17
2020 Euroleague Basketball

U 9. kolu elitne slovenačke lige, s obzirom na to da sve učestalija odlaganja utakmica zbog epidemije korone, u subotu je odigran samo jedan meč. U duelu Tajfun Šentjur - Hopsi Polzela pobedio je domaći tim, tek posle produžetka - 81:74.

Gosti su bolje otvorili meč, da bi domaći uzvratili istom merom u drugoj četvrtini, a u nastavku je vođena ravnopravna borba. Regularni deo utakmice je završen nerešenim rezultatom 77:77, a više nerava i koncentracije u petominutnom nastavku imao je Tajfun, koji je u produžetku ubedljivo slavio – 16:9.

U pobedničkom timu istakli su se Ivan Držić sa 19 poena i 7 skokova i Dalibor Đapa sa 18 koševa, 2 skoka i 3 asistencije, dok je u poraženoj ekipi najbolji bio Jan Copot sa 21 poenom, 8 skokova i 3 asistencije.

Trenutni poredak timova na tabeli izgleda ovako: Rogaška 5-3, Tajfun Šenčur 4-5, Krka 6-0, Šenčur, Primorska 4-3, Podčetrtek 4-2, Hopsi Polzela 2-6, Laško 2-5, Helios Domžale 3-1, Triglav 0-6.