Bingo Maribora u Kopru

Ex-Yu lige 12. dec 202022:13 0 komentara
Michael Regan/Getty Images

U derbiju 17. Kola Prve lige Slovenije Maribor je slavio u Kopru (2:1).

Meč je rešio Slovenac Jan Repas, minut pre početka sudijske nadoknade vremena. Maribor je poveo preko Vrhoveca (21), izjednačio je vremešni Dare Vršić (67).

Olimpija je do trijumfa nad Taborom stigla u 89. minutu. Gol odluke za 2:1 postigao je Goran Milović, prethodno su mreže pogađali Kvešić (22) i Rovas (51).

Duel Aluminija i Brava završen je bez pobednika (1:1). Bosilj je domaći tim doveo do prednosti u 65, uzvratio je Kidrič u 82. minutu.

Celje je sa lakoćom upisalo tri boda protiv ND Gorice (2:0). U listu strelaca upisivali su se Filip Dangubić (11) i Mićo Kuzmanović (50).

Na tabeli Maribor vodi sa 34 boda, slede Olimpija (31), Mura (29), Kopar (27), Tabor (21), Bravo, Celje, Domžale (20), Aluminij (14) i ND Gorica (10).