Ex-Yu lige 6. maj 202122:22 0 komentara
Cedevita Olimpija
KK Cedevita/Ales Fevezer

Košarkaši Cedevita Olimpije i Rogaške plasirali su se u polufinale plej-ofa košarkaškog šampionata Slovenije. Tajfun i Krka i Šenčur i Domžale igraće majstorice.

Košarkaši Cedevita Olimpije slavili su i u drugom meču četvrtfinala doigravanja za šampiona protiv Hopsi Polzele i obezbedili plasman u polufinale. U drugom meču Cedevita Olimpija je kao gost slavila rezultatom 87:70.

Hopsi Polzela je bila dominantna u prvoj četvrtini i imala je devet poena prednosti nakon deset minuta igre. Na poluvremenu je vodila Cedevita Olimpija (+4).

Domaćin je ponovo bio bolji u trećoj deonici i uspeo je da dođe do novog vođstva i preokreta, ali sve je upropastio u odlučujućih deset minuta. Hopsli Polzela je u ovom periodu postigla samo 11 poena, a Cedevita Olimpija je odigrala najbolju četvrtinu u meču i došla do pobede.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Blažič sa 22, Marinković sa 12 i Murić sa 11 poena. Sa druge strane najefikasniji je bio Kosić sa 19 poena, Jurček je postigao 16.

Rogaška je do plasmana u polufinale došla u dve pobede protiv Podrčetrteka. U drugom meču Rogaška je slavila sa ubdeljivih 95:67.

Tajfun Šentjur je nakon produžetka savladao Krku 84:79 i izborio treći meč. Majstoricu su izborili i košarkaši Šenčura koji su savladali Helios Domžale 70:56.