ExYu: Pobede Pelistera i Domžala

Slovenija 11. mar 202220:43
FIBA košarkaška lopta
xVitaliixVitleox(Kliuiev)x via Guliver

Rezultatom 99:89 Pelister je na svom parketu u petak nadigrao MZT Skoplje 2. U Sloveniji, Helios Domžale su kao gost nadigrale Iliriju 90:81.

Vodio je Pelister praktično od samog početka, ali su gosti u drugoj četvrtini nadoknadili četiri poena zaostatka iz prvih deset minuta. Pelister je meč prelomio u trećoj deonici, a u poslednjem kvartalu je samo potvrdio pobedu.

Domaćina je do pobede predvodio Nikola Malešević sa 28 poena, četiri skoka i pet asistencija, Igor Kesar je dao 20 poena uz oasam skokova.

U MZT su najbolji bili Rensom sa 32 poena i Mitevski sa 26 dok je Jigitolu postigao 11 poena uz 13 skokova.

Helios Domžale slavile su pobedu na gostovanju Iliriji 90:81.

Jedini slabiji period Domžale su imale u drugoj četvrtini, ali ni tada Ilirija nije stigla do izjednačenja pa su gosti relativno lako stigli do pobede.

Mahkovič je bio najbolji u ekipi pobednika sa 28 poena i devet skokova. Šantelj je dodao 19 poena, a po 13 su ubacili Ferme i Prepelič.

Milašinović je sa 13 poena bio najbolji u Iliriji sa 13 poena, Bačvić je dao poen manje, a po 11 su postigli Jurković i Pelko.