Helios Domžale treći polufinalista plej-ofa

Christian Petersen, Getty Images Sport

Helios Domžale je u pobedničkom stilu završio četvrtfinalnu seriju plej-ofa slovenačke Lige Nova KBM, savladavši u majstorici ekipu Šenčura 68:66 (2:1).

Na meču u Domžalama domaćin je jedva uspeo da izbori trijumf. Šenčur je pune tri četvrtine bio bolji, imao „plus 11“ i u prvoj i u drugoj deonici, vođstvo na poluvremenu 38:30 i „plus 13“ u nastavku, da bi se domaći probudili tek u poslednjem periodu.

Helios je početkom četvrte četvrtine napravio preokret i uz dva izjednačenja rezultata do kraja susreta održavao prednost do 4 poena i posle dosta muke stigao do pobede i plasmana u polufinale.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Tadej Ferme sa 21 poenom, 3 skoka i 2 asistencije i Urban Oman sa 20 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Jan Novak je bio bolji od ostalih u Šenčuru sa 16 poena, 5 skokova i 8 asistencija.

U polufinale su se prethodno plasirali Cedevita Olimpija i Rogaška, a četvrti polufinalista biće poznat posle trećeg duela Krka – Tajfun Šentjur (1:1), koji je na programu u nedelju u podne.