U Hrvatskoj slavili gosti, startovali Slovenci i Makedonci

KK MZT Skoplje/Petr Stojanovski

U regionu su odigrane utakmice 3. kola hrvatske Premijer lige, a starovali su šampionati Slovenije i Severne Makedonije.

Subotnji mečevi hrvatske Premijer lige protekli su u znaku gostiju. Škrljevo je slavilo u Osijeku 88:75, posle bolje igre u drugom poluvremenu, koja je u finišu rezultirala prednošću od 20 poena. Edvej Tejlor je za pobedničku ekipu postigao 19 poena, a u poraženom Makoi Eniarbeni 18 poena i Mladen Grušanović je uz 9 poena imao i 3 skoka.

Zabok je uknjižio trijumf u Šibeniku 81:75, a najbolji pojedinac utakmice bio je Antonio Črnjević sa 22 poena i 6 skokova. Sonik Puntamika je u Sinju savladala domaći Alkar 81:70, a Zadrane je do pobede poredvodio Pavle Marčinković sa 21 poenom, 7 skokova i 3 asistencije.

Na startu elitne slovenačke Lige Nova KBM postignuti su ovi rezultati: Ilirija – Šenčur 74:81, Helios Domžale – Hopsi Polzela 98:77, Podčetrtek  – Tajfun Šentjur 98:77 i Rogaška – Triglav 68:53

Šenčur je trijumfovao u Ljubljani nad Ilirijom, predvođen Janom Rebecom, koji je postigao 25 poena, a za domaće je Blažo Habot ubacio 24 koša.

U 1. kolu makedonske Super lige u subotu su odigrana tri susreta. Rabotnički je u gradskom derbiju na gostujućem terenu, nadigrao starog rivala, MZT Skoplje – 85:78. Džekson Emerson je predvodio svoj tim do pobede sa 21 poenom, a Miloš Macura je upisao 14 poena, 9 skokova i 1 asistenciju.

Feniks je zabeležio tesnu pobedu nad FMP Akademijom – 70:68, na meču sa pregršt preokreta, a susret sa puno uzbuđenja odigran je i u Kavadarcima, gde je domaći Euro Nikel slavio nad Gostivarom 88:77. Euro Nikel je u finišu imao više koncentracije i uspeo da pobegne na dvocifrenu razliku. U ekipi iz Kavadaraca najbolji je bio Predrag Samardžiski sa 21 poenom, 4 skoka i 2 asistencije, a Branislav Đekić je zabeležio 12 poena, 2 skoka i 3 asistencije. Za poraženi tim Aleksandar Todorović je upisao 21 poen i 6 skokova, a Nikola Silađi je za 11 minuta uknjižio 2 poena, 2 skoka i 1 asistenciju.