Poraz Baskonije pred Zvezdu, sjajni Bogdanović

Španija 30. okt 201621:15 > 21:16
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Unikahe pobedili su Baskoniju sa 82:72 u derbiju šestog kola Endesa lige. Tim iz Vitorije je tako poražen u poslednjoj utakmici pred dolazak u Beograd, na utakmicu sa Crvenom zvezdom u petom kolu Evrolige. Duel šampiona Srbije i Baskijaca na programu je u petak.

Unikaha je sjajno ušla u meč i u prvom poluvremenu je imala dvocifrenu prednost, da bi se gosti u nastavku probudili. Međutim, tim iz Malage je zaigrao mnogo bolje u poslednjoj četvrtini i zasluženo slavio.

Džamar Smit je bio najbolji u pobedi Unikahe sa 15 poena i pet skokova, Dejan Musli je dodao desdet poena, uz šest skokova, dok su Alberto Dijas, Oliver Lafajet i Adam Vačinski utakmicu završili sa po devet poena.

Kod gostiju se istakao Jaka Blažič sa 16 poena i pet skokova, Džoš Akojon je dodao 12 poena, a Tornike Šengelija jedan manje.

Unikaha je posle četvrte pobede ostala na sedmom mestu sa četiri pobede i dva poraza, a isti skor ima i Baskonija na petoj poziciji.

U poslednjoj utakmici kola, Huventud je na gostovanju Manresi slavio sa 85:81. Tim iz Badalone je do pobede predvodio Albert Sabat sa 26 poena, dok je sjajan bio i Luka Bogdanović, koji je utakmicu završio sa 19 poena i sedam skokova. Luka Lapornik je upisao šest poena i dva skoka.

Na drugoj strani, Patrik Auda je imao 17 poena i devet skokova, dok je Džo Trapani imao poen manje, uz jedan skok više. Aleksandar Cvetković je za 20 minuta na terenu postigao sedam poena i imao četiri skoka i jednu asistenciju, dok je Lukša Andrić postigao dva poena i imao dva skoka.

Huventud je tako došao do prve pobede ove sezone, ali je i dalje pri začelju, dok je Mursija na 13. mestu sa skorom 2/4.