Real moćan, 10 poena Nedovića, Dubljević meč viner

Španija 22. okt 201719:46 > 20:05
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Real Madrida ubedljivo su pobedili Unikahu u derbiju 5. kola španske Endesa lige rezultatom 99:85.

„Kraljevski klub“ je posle izjednačenog prvog poluvremena (45:40) u trećoj četvrtini prelomio meč protiv evroligaša iz Malage.

Real je ovaj deo meča dobio sa 31:16 i potom rutinski utakmicu priveo kraju i posle pet kola ostao jedini sa maksimalnim učinkom.

Sjajni Džejsi kerol je bio najefikasniji sa 29 poena (7/10 za dva, 5/ za tri), Luka Dončić je postigao 18, uz 6 skokova i 5 asistencija, dok su po 10 upisali Fakundo Kampaco i Rudi Fernandez.

Šansu je dobio i Crnogorac Dino Radončić koji je za 26 minuta zabeležio 4 poena (2/4 za dva) i 2 asistencije.

U gostujućem timu Nemanja Nedović je postigao 10 poena (2/4 za dva, 2/5 za tri), uz 4 asistencije, Rej Mekalum je dodao 15, dok Dragan Milosavljević nije bio u timu. Dejan Musli nije prijavljen za Endesa ligu.

Valensija je na teškom gostovanju Mursiji trijumfovala pogotkom Bojana Dubljevića tri sekunde pre kraja meča – 93:91.

Gosti su u finišu vodili sa 89:84, Mursija je serijom 6:0 preokrenula, ali u zanimljivoj završnici crnogorski reprezentativac je po ko zna koji put bio junak Valensijine pobede.

Dubljević je meč završio sa 17 poena (4/6 za dva, 1/2 za tri), 7 skokova i asistencijom, a isti košgeterski učinak imao je i Rafa Martinez. U domaćoj ekipi srpski internacionalac Marko Luković je postigao 9 poena (1/4 za dva, 1/4 za tri, 4/7 slobodna bacanja), uz 2 skoka i asistenciju.

U ostalim mečevima odigranim u nedelju Estudijantes je iznenadio Barselonu, dok je Fuenlabrada nastavila sa odličnim igrama