Endesa: Betis beži sa dna, Zagorac četiri poena

Španija 23. dec 201722:07 > 22:09
Mega Leks/Ivica Veselinov

Košarkaši Betisa ostvarili su treću uzastopnu pobedu u španskoj ENDESA ligi pošto su savladali Gran Kanariju na gostovanju 90:83.

Ekipi iz Sevilje je to ujedno i treći trijumf u dosadašnjih 13 kola i ta ekipa se polako izdiže sa dna tabele, pošto ima identičan skor kao i pretposlednji San Pablo 3-10.

Sa druge strane, Gran Kanariji je to peti poraz i ona je, uz osam pobeda, na šestom mestu.

Betis je meč rešio posle dobre poslednje deonice, koju je dobio 25:16, a najzaslužniji za pobedu bio je Rajan Keli sa 20 poena. Blejk Šlib je ubacio 13, a Uris 10. Nesuđeno pojačanje Partizana Rade Zagorac sa sedam minuta je ubacio četiri poena.

Kod Gran Kanarije, Sili je bio najefikasniji sa 11 poena.

U ostalim mečevima, Estudijantes je bio ubedljiv protiv Obradoira rezultatom 95:67, nanevši mu četvrti uzasopni poraz.Najzaslužniji za pobedu Studenata bili su Braun i Brizuela sa po 14 poena, dok je kod gostiju Tomas ubacio 13.

Estudijantes je tom pobedom došao na 12. mesto sa skorom 5-7, dok je Obradoiro sedmi sa 7-6.

Mursija je u neizvesnom meču bila bolja od Saragose u gostima 77:73, uz 10 poena Marka Lukovića, i došla do šeste pobede u 13 mečeva, za 10. mesto. Sa druge strane, Saragosa je posle petog poraza u nizu 16. sa 4-9.

Fuenlabrada, koja igra sjajno u poslednje vreme, slavila je protiv Tenerifa 79:68 uz još jednu dobru partiju Hrvata Marka Popovića. Iskusni plej je ubacio 17 poena i uz Smitsa, koji je imao 18, bio najzaslužniji za trijumf.

Domaći tim je ostao na drugom mestu na tabeli sa 10-3, a Tenerife uz skor 7-6 zauzima osmo mesto.

Pobedu kod kuće ostvarila je i MoraBank Andora, pošto je slavila nad Bilbaom 99:91, a Vladimir Janković je meč završio sa 11 poena. Bivši igrač Zvezde Jaka Blažič je imao dva više.
Kod Bilbaoa Dejan Todorović je sa 29,15 minuta na terenu imao osam poena i tri skoka.

Domaćem timu je to bila šesta pobeda i trenutno je 11. na tabeli, dok je Bilbao upisao deveti poraz i nalazi se na 15. mestu.

San Pablo je u poslednjem meču dana bio bolji na gostovanju od Huventuda 88:81.