Valensija ponizila Saragosu, Baskijci slavili u gostima

Španija 13. jan 201820:58 > 21:02
7Days EuroCup

U subotu uveče odigrane dve utakmice u okviru 16. kola španskog šampionata, Valensija je bila veoma ubedljiva protiv Saragose, a Gipuskoa je slavila na gostovanju protiv Obradoira.

Valensija je „pregazila“ Saragosu na domaćem terenu 103:58, a do ogromne prednosti stigli su u drugoj i trećoj četvrtini. Ta dva perioda „Pomorandže“ su dobile ukupnim rezultatom 55:13.

Najzaslužniji za trijumf aktuelnog prvaka bili su iskusni Fernando San Emeterio sa 15 poena, 6 skokova i 5 asistencija i centar Tibor Plajs sa 14 poena. Najbolji crnogorski košarkaš u 2017. godini Bojan Dubljević imao je 12 poena uz 7 skokova.

U poraženom timu Saragose jedini izuzet od oštre kritike može biti bivši plejmejker Partizana i makedonske reprezentacije Lester „Bo“ Mekejleb sa 18 poena i 7 asistencija. Srpski košarkaš Nikola Dragović imao je 9 poena (3/5 iz igre) i 5 skokova za 20 minuta.

Valensija je sada na četvrtom mestu tabele sa 11 trijumfa, a Saragosa je na 14. mestu sa skorom od pet pobeda i 11 poraza.

Gipuskoa je bila bolja od Obradoira u gostima rezultatom 72:69, a najzaslužniji za pobedu Baskijaca bili su iskusni argentinski bek Federiko van Lake sa 17 i Dani Peres sa 12 poena i 6 asistencija.

Najefikasniji u poraženom taboru bio je Artjom Pustovij sa 17 poena, a crnogorski košarkaš Nemanja Radović postigao je 12.

Oba tima su na sredini tabele, sigurna van opazne zone.

Pogeldajte REZULTATE i TABELU lige Endesa.