Dubljević vodio Valensiju do 12. pobede

Španija 26. jan 201922:18 > 22:22
FIBA Basketball

Četiri meča su u subotu odigrana u okviru 18. kola košarkaškog šampionata Španije. Slavili su Valensija, Saragosa, Manresa i Andora.

Košarkaši Valenisije su do 12. pobede u šampionatu došli protiv Burgosa na svom parketu i slavili na kraju zanimljivog meča rezultatom 94:92.

Gosti su boljom igrom u drugoj četvrtini uspeli da stignu zaostatak od osam poena iz prve četvrtine i na poluvremenu su dva tima bila rezultatski izjednačena. U poslednjih deset minuta sa svega četiri poena u plusu ušla je Valensija, ali su gosti uspeli da se primaknu i učine završnicu veoma zanimljovom.

Valensiju je sa 17 poena predvodio Bojan Dubljević, a sa poenom manje ga je pratio Met Tomas. U poraženom timu sa 22 poena najbolji je bio Vlatko Čančar, a Goran Huskić je pratio sa 15.

Saragosa je nakon produžetka sa 78:73 kao gost savladala Gipuskou (Blagota Sekulić 11 poena), Manresa je, takođe kao gost, bila bolja od Breogana, a Andora je na gostujućem parketu savladala Mursiju rezultatom 77:67.