ACB: Real ubedljiv protiv Obradoira za 21. trijumf

Španija 14. apr 201914:23 > 14:29
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Košarkaši Real Madrida slavili su u meču 27. kola ACB lige protiv ekipe Obradoira ubedljivim rezultatom 94:70.

Madriđani su do ubedljivog trijumfa stigli sjajnom igrom u drugom poluvremenu, a gostujući tim u prve dve četvrtine nije dozvoljavao ekipi Pabla Lasa da stigne do veće prednosti.

Šampiona Evrope je do nove pobede vodio Fakundo Kampaco sa 15 poena, 14 je postigao Rudi Fernandes, a po 11 su dodali Gustavo Ajon i Džejsi Kerol.

Klemen Prepelič je proveo 14 minuta na terenu i postigao je dva poena, uz po tri skoka i asistencije.

U redovima Obradoria najbolji je bio Kajl Singler sa 17 poena, Maksim de Zeu je ubacio 14, 12 je dodao Ben Simons, a poen manje Vladimir Brodzijanski.

Kraljevski klub je tako stigao do 21. pobede u španskom šampionatu i drugi je na tabeli sa dva trijumfa manje od lidera tabele Barselone.

Obradorio je na 12. poziciji sa skorom 11-16.