Pešićeva Barsa deklasirala NBA Real!

Španija 29. dec. 201920:27 > 22:08
Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Barselone u deklasirali su Real Madrid u velikom derbiju 15. kola Endesa lige rezultatom 83:63.

Ekipa Svetislava Pešića prekunula je niz od tri poraza od Kraljevskog kluba u svim takmičenjima i 12. trijumfom u sezoni na vrhu tabele izjednačila sa Madriđanima.

Povezano

Katalonci su sjajno počeli meč u Blaugrani i posle prve četvrtine imali su ogromnih 17 poena prednosti (22:5), a koliko su dominantni bili potvrđuje i podatak da je Real samo u uvodnim minutama trećeg perioda uspeo minus da svede na jednocifren (43:36).

Barselona je maksimalnih 82:61 imala u finišu utakmice.

Najefikasniji je bio nekadašnji igrač Madriđana Nikola Mirotić sa 20 poena (6/16 iz igre, 1/5 za tri), uz 6 skokova i asistenciju, Malkolm Dilejni je postigao 14, a Adam Hanga i Kajl Kjurik po 10. U poraženoj ekipi dvocifren je bio samo Trej Tompkins sa 13 poena, Džejsi Kerol je upisao 9, a Valter Tavares 8.

Unikaha je na gostovanju Fuenlabradi nadoknadila 15 poena minusa posle tri četvrtine i trojkom Karlosa Suaresa u poslednjim trenucima slavila 82:81. Ekipa iz Malage je sa učinkom 8-7 na deobi petog emsta sa još tri tima, dok je Fuenlabrada ostala na četiri pobede.

Dario Brizuela je bio najefikasniji sa 16 poena, a Dion Tompson je dodao 14. U domaćem timu Kristijan Ejenga je zabeležio 14, a Vjačeslav Vobrov 12.

Valensija je na svom terenu bila bolja od tenerifa 98:91 uz 5 poena (1/1 za dva, 1/2 za tri) i asistenciju Vanje Marinkovića za 11 minuta. Blistao je Bojan Dubljević sa 21 poenom (6/10 za dva), 8 skokova i 3 asistencije.

Kod gostiju Giorgi Šermandiji je imao 17, a Marselinjo Uertas 15 poena i 14 skokova.

Betis je u Sevilji na sličan način prokockao trijumf protiv Manrese – 88:89. Domaći su imali 11 poena viša u poslednjoj četvrtini, bilo je i 88:84, ali je Manresa serijom 5:0 preokrenula za treći uzastopni trijumf.

Goste je predvodio Rajan Tulson sa 28 poena, Luka Mitrović je imao 7 poena (2/3 za va, 3/6 slobodna bacanja), 2 skoka i asistenciju za 16 minuta, a Aleksandar Cvetković 8 poena (1/1 za dva, 0/2 za tri, 6/6 slobodna bacanja), skok i 3 asistencije za 24 minuta. Kod Betisa Ej Džej Sloter je zabeležio 16 poena.

Andora je savladala Huventus 90:76, a najbolji kod gostiju bili su Klemen Prepelič sa 22 i Alen Omić sa 18 poena. Makedonac Nenad Dimitrijević je postigao 3 poena.