Poraz Reala, Valensija 2-0, šest trojki i 10as Kuka

Španija 20. jun 202018:51 > 23:28
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Košarkaši San Pablo Burgosa napravili su veliko iznenađenje i u 2. kolu B grupe završnog turnira Endesa lige pobedili su Real Madrid rezultatom 87:83.

Kraljevski klub je mnogo bolje počeo utakmicu i brzo je došao do dvocifrene prednosti (12:2) i tada je malo ko verovao da protivnička ekipa može bilo čemui da se nada. Ipak, San Pablo Burgos brzo se vratio u utakmicu, a u finišu treće deonice i do 10 poena viška (65:55).

Ekipa Pabla Lasa je minut i 39 sekundi pre kraja izjednačila na 81:81, ali je protivnički tim serijom 6:2 završio duel i došao do drugog trijumfa u završnom delu šampionata.

Ted Mekfaden je predvodio San Pablo Burgos sa 18 poena, Hasiel Rivero je dodao 13, a Feran Basas 12. Srpski centar Dragan Apić je upisao 7 poena (2/5 za dva, 3/4 slobodna bacanja) i asistenciju za 13 minuta.

Kod Madriđana, koji imaju polovičan učinak, po 13 poena su zabeležili Fakundo Kampaco i Serhio Ljulj.

Valensija je sjajnom igrom u drugom poluvremenu nadoknadila minus 10 posle prvih 20 minuta (45:35) i na kraju je ubedljivo savladala Saragosu sa 89:71.

Domaćine završnog turnira do drugog trijumfa predvodili su Majk Tobi sa 17 poena i 11 skokova, Džordan Lojd je upisao 12, Bojan Dubljević 11 (9 sk), a Vanja Marinković 9 (0/1 za dva, 3/5 za tri) uz asistenciju za 17 minuta. Kod Saragose po 14 poena zabeležili su Karlos Alosen, Robin Bencing i Dilan Enis.

Gran Kanarija je odličnom igrom protiv Andore stigla do prvog trijumfa 104:88. Odličan je bio Omar Kuk sa 21 poenom (6/7 za tri) i 10 asistencija, Janis Burusis je dodao 19, a Met Kostelo 12. U poraženom timu Dejan Todorović je imao 13 poena (2/6 za dva, 3/5 za tri, 0/2 slobodna bacanja) i 3 skoka za 24 minuta.

Večeras se sastaju još Valensija i Baskonija.