Endesa: Barselona deklasirala Valensiju

Španija 1. apr 201322:53 > 22:54
Košarkaši Barselone deklasirali su Valensiju na svom terenu u poslednjoj utakmici 27. kola Endesa lige rezultatom 94:62.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je hrvatski centar Ante Tomić sa 17 poena (8-11 iz igre), dok su Si Džej Valas i Erazem Lorbek dodali 13, odnosno deset pogodaka.

Crnogorac Bojan Dubljević je bio najkorisniji igrač Valensije, ubacio je 13 poena uz 9 skokova. Pau Ribas je postigao 15, dok je srpski reprezentativac Stefan Marković utakmicu završio sa po pet poena i skokova (2-5 šut iz igre).

Do polovine prve četvrtine Valensija je održavala egal, ali su onda usledili koševi Tomića i Uertasa koji su Kataloncima doneli prednost od devet poena u sedmom minutu. Do kraja perioda gosti su povratili ritam pa se na prvi odmor otišlo sa 25:21.

Sličan scenario viđen je i u drugom delu. Barsa je vodila, Valensija jurila rezultat i uspela da sa jednocifrenim zaostatkom završi prvo poluvreme. Serijom 15:2 na početku trećeg kvartala „Blaugrana“ je prelomila utakmicu i do kraja je samo podizala prednost koja je u jednom trenutku iznosila 34 poena.

Razlika kojom je Barselona pobedila dobija na značaju kada se pogleda tabela Endesa lige, na kojoj su ova dva tima pre međusobnog duela bili izjednačeni po broju pobeda i poraza. Sada su Katalonci usamljeni na trećoj poziciji, a ispred njih se nalaze Real Madrid i Kaha Laboral.