Španija 26. sep 202022:59 > 23:00
fiba.basketball

U subotnjim mečevima trećeg kola ACB lige pobede su ostvarili Tenerife i Baskonija.

Košarkaši Tenerifa savladali su Mursiju 84:82.

Gosti su rešili meč u svoju korist u poslednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 43:24.

Salin je bio najbolji u pobedničkoj ekipi sa 20 poena, po 18 su ubacili Fitipaldo i Šermadini, dok je Uertas postigao 12 poena.

U Mursiji je Frankamp ubacio 21 poen, Dejvis je dodao 16, dok je Nemanja Radović za 27 minuta na terenu postigao 14 poena, uz šest skokova i jednu asistenciju.

U drugom meču dana Baskonija je dobila Estudijantes u gostima 86:84, a pobednički koš postigao je Pjerija Henri sekund pre zvuka sirene.

Giedraitis je postigao 22 poena u pobedničkom sastavu, dok se kod Studenata istakao Roberson sa 26, a pratio ga je Aleksa Avramović sa 21 poenom.

Baskonija ne zna za poraz od početka sezone, dok je Estudijantes upisao i treći poraz.