ACB liga: Studenti ubedljivi protiv Gran Kanarije

Španija 15. okt 202022:29 > 22:32
fiba.basketball

Košarkaši Estudijantesa rezultatski su uverljivo savladali tim Gran Kanarije u meču petog kola španske ACB lige 94:68.

Posle izjednačene prve četvrtine u nastavku meča pitanje pobednika nijednog trenutka nije dolazilo u pitanje. Domaći tim bio je rezultatski uspešniji u svim periodima igre, po četvrtinama 23:21, 17:13, 30:18, 24:16.

Gosti iz Las Palmasa su uprkos konstantnom minusu održavali rezultat tokom prvog poluvremena, ali su se Studenti razigrali u finišu treće četvrtine koju su dobili sa 12 razlike i do kraja slavili ubedljivu pobedu od +26.

Najefikasniji na parketu bio je Amerikanac u timu Gran Kanarije Metju Kostelo sa 16 poena, dok su u ekipi Estudijantesa Alesandro Đentile i Džon Roberson imali po poen manje i po četiri asistencije, uz devet skokova italijanskog košarkaša.

Među najzapaženijima u pobedničkom timu bili su i srpski košarkaši. Aleksa Avramović je imao 13 poena, četiri skoka i pet asistencija za 27 minuta provedenih na parketu, a Aleksandar Cvetković devet poena, dva skoka I jednu asistenciju za nešto više od 22 minuta u igri.

Za ekipu Estudijantesa ovo je bila druga uzastopna pobeda posle tri startna poraza i sad zauzima deveto mesto na tabeli, dok je Gran Kanarija pretposlednja sa samo jednom pobedom i četiri poraza.