Sjajnog Renfroa tri skoka delila do tripl-dabla

Španija 12. nov. 202021:23 > 21:27
fiba.basketball

Košarkaši San Pablo Burgosa pobedili su ekipu Mursije u odloženom meču sedmog kola ACB lige rezultatom 89:84.

Aktuelni osvajač FIBA Lige šampiona posle prve četvrtine imao je 17 poena minusa (31:14), ali je do poluvremena uspeo da se vrati u meč (37:33) i u nastavku dođe do šestog trijumfa u prvenstvu.

San Pablo Burgos je sa učinkom 6-3 na deobi petog mesta sa 12 bodova, dok je Mursija 11. sa četiri pobede i pet poraza.

Sjajan u domaćoj ekipi bio je nekadašnji plejmejker Partizana Aleks Refnro sa 23 poena (6/8 za dva, 2/3 za tri), uz 7 skokova i 11 asistencija, Ted Mekfaden je upisao 19, a srpski reprezentativni centar Dejan Kravić 3 (1/2 za dva, 1/3 slobodna bacanja), uz skok za 16 minuta.

Mursiju je predvodio Koner Frenkamp sa 18 poena, a Di Džej Strouberi je zabeležio 16.

Tenerife je u gostima bilo bolje od Manrese 88:80.