Avramović sjajan u porazu od Gran Kanarije

Španija 7. mar. 20211:051 komentar
fiba.basketball

U španskoj Endesa ligi u subotu su na tri utakmice 25. kola postignuti ovi rezultati: Gran Kanarija - Estidijantes 97:94 (igran produžetak), Fuenlabrada - Gipuzkoa 78:74 i Saragosa - Huventud 95:100.

Dramatičan susret odigrali su Gran Kanarija i Estudijantes, a pobedu je izvojevao domaći tim u produžetku. Domaći su imali vođstvo od svega nekoliko poena u prvom poluvremenu, a gosti su krajem treće deonice odmakli na dvocifreno vođstvo, da bi domaći uspeli da ih sustignu u finišu (85:85) i izbore produžetak, u kojem nisu ništa prepustili slučaju.

Endesa liga:

Ej Džej Sloter je predvodio svoj tim sa 38 poena, 2 skoka i 4 asistencije, a Oliver Stević je za 4 i po minuta postigao 2 poena.

Srpski reprezentativac u Estudijantesu, Aleksa Avramović, pružio je odličnu partiju, sa 22 koša, 6 skokova i 4 asistencije, a Aleksandar Cvetković nije igrao, dok je crnogorski internacionalac Nikola Đurišić utakmicu završio sa 9 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Fuenlabrada je slomila neugodne goste tek u završnici susreta. Najbolji akteri meča, njih četvorica, postigli su po 13 poena, za Fuenlabradu Obi Emegano, koji je upisao i 2 skoka i 2 asistencije, zatim, Leo Meindl za dabl-dabl i 12 skokova i Mark Garsija je dodao 1 skok.

U Gipuzkoi Vilijam Megariti je imao i 6 skokova i 1 skok.

Huventud je slavio u Saragosi posle uzbudljive i ravnopravne borbe, koja je vođena do završnice meča, kada su gosti stekli opipljiviju prednost, dovoljnu za miran trijumf.

U pobedničkom timu je najbolji bio Hrvat Ante Tomić sa 24 poena i 8 skokova, a u Saragosi su po 21 poen postigli Elijas Heris i Džejkob Vili. Ovaj prvi je dodao i 2 skoka i 2 asistencije, a drugi 10 skokova za dabl-dabl.

Tabela: Real Madrid 21-1, Barselona 19-3, Baskonija i Tenerife 18-5, Valensija 16-7, San Pablo Burgos 15-7, Huventud 13-10, Manresa i Unikaha 11-12, Andora 10-11, Saragosa 10-14, Gran Kanarija 9-14, Mursija 8-14, Obradoiro 7-14, Fuenlabrada 7-16, Estudijanets 6-16, Real Betis 5-17, Bilbao i Gipuzkoa 5-18.