Avramovićev i Cvetkovićev Estudijantes na pragu ispadanja

Košarka 21. maj 202123:03 0 komentara
Princscreen

U petak je na proramu bila jedna utakmica poslednjeg 36. kola španskog košarkaškog prvenstva, a San Pablo Burgos je kao gost slavio protiv Estudijantesa rezultatom 88:82. „Studenti“ iz Madrida su posle ovog poraza nadomak eliminacije iz elitnog ranga španske košarke.

Bio je ovo osmi uzastopni poraz za Estudijantes, koji je nedavno ostao i bez plejmejkera Džej-Džeja Baree. Skor Estudijantesa je 9-27.

ACB:

Sada je jasno da će Bilbao, ukoliko na domaćem terenu u nedelju pobedi Huventud, izboriti opstanak i gurnuti Estudijantes u drugu ligu, pošto imaju skor 9-26. Od ranije je poznato da Endesu napušta i Gipuskoa.

Burgos je već ranije obezbedio plej-of, a od drugih utakmica poslednjeg kola zavisiće sa koje će pozicije u doigravanje i ko će im biti protivnik.

Najbolji u redovima Burgosa u petak bio je Mekfeden sa 24 poena, a Rivero je dodao 14 i 5 skokova. Srpski centar Dejan Kravić odigrao je 21 minut, imao 13 poena (6/9 iz igre), 5 skokova i 2 asistencije.

U redovima Estudijantesa hrvat Željko Šakić imao je 19 poena i 5 skokova, a srpski reprezentativac Aleksa Avramović dodao je 18 poena (7/15) iz igre i po 3 skoka i asistencije za 32 minuta na parketu. Srpski plejmejker Aleksandar Cvetković je za 24 minuta imao 3 poena, 2 skoka i 6 asistencija.