Barsa moćno gazi, 20 poena sjajnog Kravića

Dejan Kravić
fiba.basketball

U okviru 18. kola španske Endesa lige u nedelju su odigrane dve utakmice, Fuenlabrada - Barselona 67:83 i San Pablo Burgos - Unikaha 95:83.

Barselona je opravdala ulogu favorita u gostima protiv Fuenlabrade. Katalonci su sve vreme imali rezultatsku prednost, koja je u prvom poluvremenu bila neznatna, ali u nastavku je bila dvocifrena i u finišu iznosila 22 poena. Prema tome, ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je sasvim lagano stigla do novih pobedničkih bodova.

Kori Higins je za Katalonce postigao 19 poena, tome dodao 6 skokova i 2 asistencije, a pratio ga je grčki plejmejker Nik Kalates sa 15 poena, 5 skokova i 6 asistencija. U poraženoj ekipi Kristijan Ejenga je zabeležio 17 koševa i 3 skoka.

Na meču u Burgosu bilo je mnogo uzbuđenja i preokreta, na kraju je slavio domaćin posle petominutnog produžetka. Obe ekipe su imale periode dominacije i rezultatskog vođstva, ali prve dve četvrtine su na kraju bile egal. U trećoj su gosti imali i dvocifreno vođstvo, koje su domaći do kraja meča anulirali. Na kraju regularnog dela bilo je 79:79, a u produžetku San Pablo je bio izrazito bolji od rivala.

U redovima pobednika najefikasniji je bio Dejan Kravić sa 20 poena (9/16 iz igre, 2/6 penali), čemu je dodao i 6 skokova, 2 blokade i 1 ukradenu loptu za 30 minuta na parketu, a Ruben Guero iz Unikahe je upisao 16 koševa i 3 skoka.

Tabela: Real Madrid 15-1, Barselona i Tenerife 14-3, Baskonija 13-4, San Pablo Burgos 12-5, Valensija i Huventud 10-6, Unikaha 9-8, Mursija i Manresa 8-8, Andora 7-8, Obradorio 6-10, Gran Kanarija 6-11, Estudijantes 5-11, Saragosa i Fuenlabrada 5-12, Real Betis i Bilbao 4-13, Gipuzkoa 2-15.