Barsa posrnula u polufinalu, Huventud do izjednačenja

Španija 5. jun 202214:35 > 14:361 komentar
Pedja Milosavljevic/Starsport

Košarkaši Huventuda uspeli su da izjednače u polufinalnoj seriji ACB lige protiv Barselone. Huventud je u drugoj utakmici bio bolji 87:81 i sada je 1-1 u seriji.

Sjajna treća četvrtina bila je ključna za gostujući sastav, a u poslednjoj deonici su uspeli da sačuvaju prednost i odbiju nalete ekipe Šarunasa Jasikevičijusa.

Najbolji u ekip Huventuda bio je Ante Tomić koji je za 21 minut na terenu postigao 24 poena uz pet skokova

Pratili su ga Basas sa 13 poena, Felis sa 12 i Para sa 10 poena.

U redovima Barselone istakao se Nik Kalates sa 15 poena i po šest skokova i asistencija. Egzum je imao 12 poena, po 11 su dali Abrines i Nikola Mirotić, koji je još imao i šest skokova i jedno proigravanje.

U finale španskog prvenstva će ekipa koja prva ostvari tri pobede.

Treća utakmica između Huventuda i Barselone na program u je za tri dana.

U drugom polufinalu igraju Real Madrid i Baskonija, a Madriđani vode u seriji 2-0.