Barsa slavila u El Klasiku, Marinković solidan

Nikola Mirotić
Photo by Jesus A. Orihuela/Euroleague Basketball via Getty Images

Španski El Klasiko pripao je Barseloni, koja je slavila posle produžetka 108:97 (89:89), a na ostalim nedeljnim mečevima 28. kola španske Endesa lige postignuti su ovi rezultati: Mursija - Gran Kanarija 86:75, Unikaha - Andora 78:74, San Pablo Burgos - Baskonija 62:78.

Barselona je u derbi sa Realom ušla kao favorit, pogotovo posle najnovijih potresa u redovima Madriđana, s obzirom da je trener Pablo Laso pre nekoliko dana iz tima izostavio Tomasa Ertela i Trej Tompkinsa, a kaznio Geršon Jabusela. Katalonci su do sredine četvrtog perioda imali inicijativu i vođstvo, ali ih je Real sustigao i izborio petominutni nastavak. Ipak, u dodatnih pet minuta igre bilo je evidentno na čijoj strani je trenutno veći kvalitet.

Nikolas Laprovitola je za Barsu upisao 20 poena i asistenciju, a Nikola Mirotić je postigao 14 poena i imao 3 skoka. Gabrijel Dek iz Reala je ubacio 17 poena i imao 4 skoka i 2 asistencije.

Mursija je relativno lako savladala Gran Kanariju, a tim je predvodio Ted Mek faden sa 18 poena, 2 skoka i 2 asistencije, dok je Nemanja Radović ubacio 5 poena i imao 4 skoka i 2 asistencije. Nikolas Brusino je za poraženi sastav uknjižio 22 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Oliver Stević je za 4 i po minuta ubacio 2 poena iz jednog pokušaja.

Unikaha je na svom parketu bez problema porazila Andoru, za tim iz Malage Dario Brizuela je postigao 20 poena i imao 4 asistencije, a Dejan Kravić je za 21 i po minut igre zabeležio 4 poena, 8 skokova i 2 asistencije. Za Andoru su po 16 poena postigli Oriol Pauli i David Jelinek, dok je Mario Nakić proveo svega 2 minuta u igri.

San Pablo Burgos je odolevao u prvom poluvremenu, u uvodnoj četvrtini imao i pristojno vođstvo, ali kada se Baskonija kasnije zahuktala domaći nisu imali nikakve šanse. Gosti su očas posla došli do pristojne dvocifrene zalihe i lagano gazili do trijumfa.

Simone Fontekio je bio najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 17 poena, čemu je dodao 7 skokova i 3 asistencije, a Vanja Marinković je za 12 i po minuta ubacio 8 poena (1-1 za dva, 4-2 za tri) i imao skok. Vitor Benite je za domaće uknjižio 14 poena, 4 skoka i 2 asistencije