Barselona sigurna, Andora prekinula niz od pet poraza

Barselona
2021 Euroleague Basketball

U četvrtak su odigrana dva meča u košarkaškom šampionatu Španije. Pobede su upisali Barslona i Andora.

Barselona je na svom parketu slavila protiv Obradoira rezultatom 76:70.

Bilo je prilično izjednačeno u prvih deset minuta, da bi se pokazalo da je Barselona odlučujuću prednost stekla u drugoj četvrtini nakon koje je na poluvreme odnela osam poena prednosti. Obradoiro je rezultatski dobio četvrtu četvrtinu, ali to nije bilo dovoljno da se izvuče bilo šta u ovom meču.

Barseloni su pobedu doneli Vesterman sa 14, Gasok sa 12 i Mirotić i Abrines sa po 11 poena.

U poraženom timu najbolji su bili Enoh sa 17 i Čerapovic sa 14 poena.

Barselona ima 29 pobeda i četiri poraza, Obradoiro je doživeo 22. poraz, ima 11 pobeda.

Andora je, takođe kao domaćin, bila bolja od Fuenlabrade i pobedu je upisala rezultatom 85:71.

Nakon izjednačene prve četvrtine Andora je meč pralomila pre odlaska na poluvreme da bi do odlučujućih deset minuta bila u plusu 29 poena pa je opušteno ušla u poslednju četvrtinu.

Najefikasniji u pobedničkom timu najefikasniji su bili Perez sa 15, Jelinek i Pauli Fornels sa po 14, Senglin sa 12 poena.

U timu Fuenlabrade Aleksander je bio najbolji sa 15 poena, po deset su dali Dialo i Mindl.

Andora je prekinula niz od pet poraza i sada ima skor 13:18, Fuenlabrada ima 11 pobeda i 22 poraza.