Barselona ubedljiva protiv Saragose

Aitor Arrizabalaga/EB via Getty Images

Barselona je stigla i do petog trijumfa u isto toliko mečeva u okviru španske ACB lige. Na domaćem terenu bili su bolji od Saragose 76:63.

Katalonci su silovito počeli meč. Prvu deonicu su rešili rezultatom 25:16. U drugoj deonici gosti su zaigrali čvršće u odbrani i uspeli da na poluvreme odu sa minusom od pet razlike 36:31.

Ipak u trećoj deonici izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su ponovo preuzeli konce u svoje ruke i u poslednjih deset minuta ušli sa 10 poena viška. U poslednjoj deonici su još pojačali gas i na kraju ubedljivo slavili.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Amerikanac Hejs i Argentinac Laprovitola sa 11 i Oriola sa deset poena. U redovima Saragose istakli su se Nigerijac Okoje sa 14 poena i Amerikanac Meklin sa 12 poena.

Treba reći i da je meč zaustavljen simbolično u 16. minutu, zbog broja na dresu koji je nosio danas penzionisani Pau Gasol, koji je veliki deo karijere proveo u Barseloni.