Barsa odmah pala, Kalinić dvocifren, 4 trojke Marinkovića

Španija 30. sep 202220:56 > 23:48 1 komentar
Vanja Marinković
Photo by Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Barselone pali su već na prvom ispitu u prvenstvu Španije. Domaća Gran Kanarija pobedila je Katalonce 88:85 najviše zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini koju je dobila 29:19 i na odmor otišla sa osam poena prednosti.

Povezane vesti

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je jednom u trećoj i dva puta u poslednjoj deonici imala pola koša viška, međutim, u uzbudljivoj završnici ključna je bila trojka Džona Šurne na 71 sekund pre kraja za 86:82.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Poljak Aleksandar Balcerovski (prošlu sezonu završio u Megi) sa 17 poena, Šurna je dodao 14, a Feran Basas i Migel Salvo po 11.

Kod Katalonaca su se istakli Sertač Šanli sa 18 poena i 10 skokova, Aleks Abrines sa 17 i Nikola Kalinić sa 15 (1/2 za sva, 2/2 za tri, 7/8 slobodna bacanja) uz 6 skokova i 2 asistencije za 28 minuta.

Baskonija je ubedljivo savladala Unikahu rezultatom 103:89.

Gosti iz Malage su odlično počeli duel i posle prve četvrtine imali su 13 poena prednosti u Vitoriji (35:22), međutim, Baskonija je drugi period odigrala perfektno i ne samo da ne nadoknadila minus već je na odmor otišla sa plus 12 – 59:47.

Unikaha se početkom treće deonice držala na jednocifrenom minusu, ali kako je vreme odmicalo domaći tim bio je sve sigurniji i u poslednjih deset minuta ušao je sa ogromnom prednošću – 84:60.

Darius Tompson je bio najefikasniji sa 20 poena, Markus Hauard je dodao 15, a Arturs Kuruks, Tadas Sedekerskis i Vanja Marinković po 12. Srpski reprezentativac je trojke šutirao 4/9, za dva 0/1, a imao je još dve asistencije za 26 minuta provedenih na terenu.

Unikahu je predvodio Nihad Đedović sa 20 poena i 4 asistencije, a Dario Brizuela i David Kraviš su imali po 12.

Valensija je u gostima bila bolja od Betisa 83:78 uz 17 poena Krisa Džonsa i pet Bojana Dubljevića uz 12 skokova. U poraženom timu Aleksandar Cvetković je zabeležio 6 poena (2/2 za tri) i 2 asistencije za 15 minuta.

Mark Gasol MVP

Veteran Mark Gasol proglašen je za MVP prvog kola Endesa lige. On je u porazu Đirone od Real Madrida 94:88 zabeležio 21 poen i 7 asistencija za ukupni indeks korisnosti 34.

Bilbao je iznenadio u gostima Huventud – 81:76, a srpski internacionalan Nikola Radičević je zabeležio poen uz 2 skoka i 3 asistencije za 14 minuta.