Drugi poraz Barse, Mirotić, Tomić i Kravić ubojiti

Španija 5. dec 202123:00 > 23:49 0 komentara
Ante Tomić
Guliver Image / xDavidxRamirezx

Barselona je doživela drugi ovosezonski poraz u španskoj Endesa ligi, Baskonija je slavila u Kataloniji - 91:78. A na ostalim nedeljnim mečevima 12. kola postignuti su ovi rezultati: Real Betis - Unikaha 73:79, Gran Kanarija - San Pablo Burgos 82:89, Huventud - Mursija 83:77.

Baskonija je carevala sve vreme susreta u srcu Katalonije, imala maksimalno vođstvo od 18 poena već u prvom poluvremenu. Domaći nisu imali rešenje za raspoložene goste, u čijim redovima je najbolji pojedinac bio Stiven Inok sa 23 poena i 6 skokova, a Vanja Marinković je igrao nepunih 8 minuta i zabeležio 4 poena.

A vrlo dobra igra Nikole Mirotića, 20 poena, 8 skokova i 3 asistencije, nije pomogla Barseloni da pobedi.

Unikaha je trijumfovala u Sevilji posle bolje igre u drugom poluvremenu, Noris Kol je predvodio saigrače sa 20 poena, 1 skokom i 3 asistencije. U poraženom sastavu Aleksandar Cvetković je za 16 i po minuta uknjižio 5 poena, 1 skok i 1 asistenciju.

San Pablo Burgos je stigao do pobede posle više preokreta, a na visini zadatka bio je Dejan Kravić sa 23 poena i 9 skokova, dok je Aleksej Nikolić za 15 i po minuta upisao 3 poena, 2 skoka i 4 asistencije. U ekipi Gran Kanarije Oliver Stević nije ulazio u igru.

Huventud je uspeo da se izbori sa žilavom ekipom Mursije posle puno preokreta i izjednačenja rezultata. Centralna figura susreta bio je as Huventuda, Ante Tomić sa 25 poena, 5 skokova i 3 asistencije, a u Mursiji, Nemanja Radović je za 18 minuta postigao 7 poena i dodao 3 skoka i 1 asistenciju.

Tabela: Real Madrid 11-1, Barselona 10-2, Tenerifi 8-4, Huventud 7-4, Mursija, Valensija, Manresa, Gran Kanarija 7-5, Unikaha, Baskonija 6-6, Breogan 5-5, Andora 5-7, San Pablo Burgos, Saragosa, Obradoiro 4-8, Fuenlabrada 3-9, Bilbao 3-8, Real Betis 2-10.