Endesa: Avramović 21p, Kalinić odličan u pobedi

Nikola Kalinić
Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Na šest nedeljnih utakmica 15. kola španske Endesa lige postignuti su sledeći rezultati: Obradoiro - Saragosa 102:91, Andora - Estudijantes 81:73, Baskonija - Tenerifi 79:72, Barselona - Huventud 88:74, Fuenlabrada - Bilbao 70:74 i Valensija - Mursija 89:78.

Valensija je na svom terenu porazila Mursiju, posle preokreta u poslednjoj četvrtini, bilo je 66:70, a onda je domaćin napravio seriju 9:0 i u samom finišu stigao do “plus 12” (89:77).

U Valensiji Sam Van Rosom je zabeležio 16 poena, 3 skoki i 7 asistencija, a vrlo dobar učinak imao je i Srbin Nikola Kalinić, koji je uknjižio 15 koševa, 9 skokova i 5 asistencija, dok je za Mursiju Koner Frenkamp upisao 21 poena, 3 skoka i 2 asistenciju.

Andora je na svom terenu savladala ekipu Estudijantesa, tako što je napravila preokret u drugom periodu posle zaostatka od 10 poena (17:27). Domaći su do kraja održavali vođstvo od desetak poena i zasluženo slavili.

U pobedničkom timu najbolji je bio Oriol Pauli sa 16 koševa i 6 skokova i 5 asistencija, a Srbin Aleksa Avramović je najefikasniji pojedinac susreta sa 21 poenom, uz to je imao i 4 skoka i 5 asistencija. Aleksandar Cvetković je za 10 minuta igre zebeležio 2 poena, 1 skok i 1 asistenciju.

Obradoiro je s pola snage savladao Saragosu. Domaći su od početka dominirali, pa su vođstvo od 11 poena u trećoj četvrtini pretvorili u “plus 27” (77:50) i do kraja susreta samo otaljavali posao.

Nerešiva enigma za rivala bio je bek domaćih Kasijus Robertson, koji je uknjižio 37 poena i 4 skoka i 4 asistencije. Za Saragosu Dilan Enis ubacio je 29 koševa i imao 2 skoka i 3 asistencije.

Baskonija je na svom parketu savladala Tenerife posle vođstva u većem delu meča, ali i dinamične borbe.

Zoran Dragić je za pobedničku ekipu upisao 15 poena, kao i Rokas Giedraitis, a Santjago Garsija  iz Tenerifa je upisao 13 koševa i 2 skoka.

Barselona je bez problema stigla do pobede nad Huventudom, posle visokog vođstva. Katalonci su sve vreme dominirali i povećavali preimućstvo i u završnici stigli do maksimalnih “plus 23” (82:59).

Adam Hanga u ekipi Barselone postigao je 18 poena, a Ksabi Lopez Arostegui za Huventud 13.

Bilbao je osvojio pobedničke bodove na gostovanju u Fuenlabradi. Bio je to duel sa mnogo preokreta, domaći su najpre poveli, pa su gosti preuzeli primat, da bi u drugoj četvrtini ponovo Fuenlabrada imala inicijativu. Posle 34:30 na poluvremenu, domaći su održavali tu malu prednost, ali je Bilbao preokrenuo na 55:56 i posle 68:74 u finišu osigurao zalihu za tesnu pobedu.

Poljak Jaroslav Zikovski iz Bilbaa je zabeležio 17 koševa i 3 skoka, a kod domaćih Obi Emegano je takođe upisao 17 poena.

Poredak na tabeli: Real Madrid 14-0, Tenerifi 12-2, Barselona 12-3, Baskonija 11-4, San Pablo Burgos i Huventud 9-5, Unikaha 8-5, Valensija 8-6, Andora 7-6, Mursija i Manresa 7-7, Obradoiro 6-9, Estudijantes 5-10, Fuenlabrada i Gran Kanarija 4-10, Saragosa 4-11, Bilbao 3-11, Real Betis 2-11, Gipuzkoa 2-12.