Kravićev Burgos ređa pobede, Studenti nemoćni

Španija 29. dec. 202023:38
fiba.basketball

Košarkaši San Pablo Burgosa, Unikahe, Tenerifa i Manrese ostvarili su pobede u mečevima španske ACB lige odigranim u utorak.

San Pablo Burgos, aktuleni prvak FIBA Lige šampiona, na svom terenu savladao je Bilbao 96:86, a ključna je bila druga četvrtina koju su dobili 35:20.

Domaći su zabeležili treći uzastopni trijumf i sa ulinkom 11-5 na odličnom su petom mestu, dok je Bilbao pretposlednji sa svega tri pobede.

Horton je bio najefikasniji sa 18 poena, Rivero je dodao 18, a sprski centar Dejan Kravić 6 (3/5 za dva), uz 3 skoka za 18 minuta. Goran Huskić se u poraženoj ekipi nije upisao u strelce.

Estudijantes je u Madridu ubedljivo izgubio od Tenerifa 90:64. Reprezentativac Srbije Aleksa Avramović u trećem uzastopnom porazu Studenata zabeležio je 7 poena (2/5 za dva, 1/2 za tri), skok i 3 asistenbcije za 25 minuta, dok je Aleksandar Cvetković imao 5 poena (1/1 za dva, 1/3 za tri), 2 skoka i 4 asistencije za 22 minuta.

Betis je posle produžetka slavio na gostovanju Unikahi u Malagi 114:111. Domaći su serijom 10:0 uspeli da obezbede dodatnih pet minuta, u produžetku su imali i pet poena viška (109:104), međutim, tim iz Sevilje je utakmicu finiširao serijom 10:2 za tek četvrtu pobedu u sezoni.

Odlčično veče gostujučih klubova zaokružila je Manresa trijumfom protiv Gipuzkoe 78:71.