Luković i Janković dobri u porazu Breogana

Marko Luković

U 21. kolu španske Endesa lige u subotu su postignuti ovi rezultati: Andora - Huventud 91:72, Real Betis - Breogan 84:81, Saragosa - Unikaha 93:82.

Andora je ubedljivo savladala ekipu Huventuda, a koliko je bila dominantna najbolje svedoči rezultat na kraju treće deonice – 79:49. Najbolji u pobedničkom timu bio je Oriol Pauli, koji je ubacio 20 poena i dodao 3 skoka i 2 asistencije, a Mario Nakić je za 21 minut postigao 5 poena (2-1 za dva, 3-1 za tri) i imao 5 skokova i 1 asistenciju. Ante Tomić, u dresu Huventuda, za 20 minuta je uknjižio 5 poena (5-1 za dva, 6-3 slobodna bacanja) i dodao 4 skoka i 2 asistencije.

Na meču Real Betis – Breogan bio je puno preokreta, ali su se u finišu bolje snašli igrači ekipe iz Sevilje. Šenon Evans je za pobednički sastav upisao dabl-dabl partiju, 18 poena, 11 asistencija i 2 skoka, a Aleksandar Cvetković za 14 minuta 8 poena (1-1 za dva, 2-1 za tri, 4-3 slobodna bacanja) i 2  asistencije.

Na drugoj strani, u poraženom Breoganu Tajler Kalinoski je zabeležio 20 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Marko Luković za 26 minuta 15 poena (3-2 za dva, 5-3 za tri, 2-2 slobodna bacanja), 3 skoka i 1 asistenciju, dok je Nikola Janković za 10 minuta postigao 10 poena (9-5 za dva, 2-0 slobodna bacanja) i dodao 4 skoka i 2 asistencije.

Saragosa je na meču sa Unikahom od poslednjih minuta prve četvrtine, pa do samog kraja utakmice imala potpunu kontrolu nad igrom i rezultatom. Domaći su na kraju treće četvrtine imali 19 poena viška, a zatim vodili i 84:60.

U pobedničkoj ekipi Adam Vačinski je zabeležio 18 poena i 2 asistencije, a Dino Radončić za 13 minuta 2 poena (2-2 slobodna bacanja) i 7 skokova.

Dario Brizuela iz Unikahe je susret završio sa 24 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Dejan Kravić je za 23 minuta upisao 10 poena (7-5 za dva) i imao 3 skoka i 5 asistencija.

Tabela: Real 16-3, Barselona 13-3, Manresa 13-6, Valensija 11-6, Huventud 11-7, Mursija 10-7, Baskonija 10-8, Breogan 9-9, Tenerifi 9-8, Bilbao 9-9, Gran Kanarija 8-10, Saragosa 8-12, Unikaha 7-11, Andora 7-12, Fuenlabrada 6-11, Obradoiro 6-12, San Pablo Burgos 4-14, Real Betis 4-13.