Marinković dvocifren u debaklu Baskonije, Spahija ima koronu

Španija 29. dec 20210:25 0 komentara
Vanja Marinković, Baskonija
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Saragose ubedljivo su pobedili Baskoniju u 15. kolu prvenstva Španije rezultatom 97:79, dok je Real Betis kao gost posle preokreta savladao San Pablo Burgos 84:76.

Saragosa je prekinula niz od četiri uzastopna trijumfa Baskijaca u šampionatu i šestom pobedom na 11. mestu izjednačili su se sa Unikahom. Baskonija je osma sa učunkom 8-7.

Domaći tim je odlično odigrao prvo poluvreme i na odmor je otišao sa neverovatnih 26 poena prednosti – 52:26. Sredinom trećeg perioda bilo je maksimalnih 64:35, a jedino što je Baskonija uspela je da u jednom trenutku zapreti i dođe do 83:74.

Ipak, Saragosa je serijom 8:1 za 81:75 i definitivno prelomila meč.

Met Mobli je bio najefikasniji sa 20 poena, Dion Tompson je dodao 13, Dino Radončić 11 uz 6 skokova, a Omar Kuk 3 uz 8 asistencija. U Baskoniji Vejd Boldvin je zabeležio 16 poena, Rokas Giedraitis 13, a Vanja Marinković 11 (1/2 za dva, 2/4 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz 3 skoka i asistenciju za 17 minuta.

Trener gostiju Neven Spahija neposredno pre meča dobio je pozitivan test na koronavirus. Potom je osoblje bilo podvrgnuto antigenskom testiranju, a zatim i PCR testu na kojem su svi članovi, uključujući i tehničare, bili negativni.

Betis je u derbiju začelja bio bolji od San Pablo Burgosa, ali je ostao na posednjoj poziciji sa učinkom 3-12. Domaći imaju trijumf više.

Srpski internacionalac Aleksandar Cvetković je za 16 minuta postigao 5 poena (0/2 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja) za gostujući tim, dok je centar San Pablo Burgosa Dejan Kravić imao 2 poena (1/2 za dva), 6 skokova i 2 asistencije za 19 minuta. Aleksej Nikolić je upisao 3 poena i 6 asistencija.