Mirotić najbolji pred Zvezdu, Srbi odlični

Španija 12. dec 202120:36 > 20:39 0 komentara
fiba.basketball

Košarkaši Barselone, Real Madrida, Breogana i Fuenlabrade ostvarili su pobede u 13. kolu Endesa lige.

Katalonci su u derbiju kola u gostima savladali Tenerife rezultatom 75:60, a gosti su meč prelomili u poslednjoj deonici.

Najefikasniji u Barseloni bio je Nikola Mirotić sa 18 poena uz 6 skokova, Hejs je dodao 14, a Jokubaitis 9. U domaćem timu Šermandini je zabelećio 17 poena, a Fitipaldo 10.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa, koja u utorak u Evroligi gostuje u Beogradu, je druga sa učinkom 11-2, dok je Tenerife na petoj poziciji sa 8-5.

Vodeći Real Madrid nije blistao protiv Unikahe, ali je pred svojim navijačima upisao šesti uzastopni trijumf u šampionatru – 79:74.

Kraljevski klub je do ključnje prednosti došao u trećj deonici koju je dobio 31:16 i tako u potpunosti nadoknadio minus sa poluvremena (27:31).

Hanga sa 14 i Ljulj sa 13 poena su bili najefikasniji u domaćem timu, a Butije je za Unikahu postigao 14 poena. Mladi košarkaš Madriđana Tristan Vukčević se za devet minuta na terenu nije upisao u strelce.

Real je prvi sa samo jednim neuspehom (12-1), a tim iz Malage 11. sa skorom 6-7.

Fuenlabrada je u gostima bila bolja od Saragose 85:74 iako je poslednju četvrtinu izgubila 26:11.

Aleksander i Emango su predvodili goste sa po 17 poena, Dragan Milosavljević je imao 11 uz dve asistencije, a isti broj poena zabeležio je i Dušan Ristić uz šest skokova. Jovan Novak je imao šest skokova i čak 11 asistencija.

U poraženom timu Mobli je bio najbolji sa 18 poena, pet skokova i tri asistencije.

Funlabrada je upisala drugi uzastopni trijum i na deobi 13. pozicije izjednačila sa Saragosom sa 4-9.

Breogran je pobedio Andoru 83:74 uz odlično izdanje Džanana Muse – 26 poena, šest skokova i tri asistencije. Marko Luković je upisao šest poena i četiri asistencije, a Mario Nakić za Andoru 11 poena, pet skokova i asistenciju.

Breogan ima učinak 6-5, a Andora 5-8.