Musa maestralan u Valensiji, Cvetković odličan

Džanan Musa
Mike Ehrmann/Getty Images

Na nedeljnim utakmicama 14. kola španske Endesa lige prikazana je zanimljiva i efikasna igra: Valensija - Breogan 97:98, Mursija - Real Madrid 71:80, Bilbao - Gran Kanarija 95:80, Real Betis - Baskonija 83:87. A susret Barselona - Manresa odložen je za 4. mart.

Breogan je tokom čitavog susreta sa Valensijom bio u osetnom vođstvu, koje je dostiglo maksimum u četvrtoj četvrtini 28 poena (78:50), a ovaj meč obeležio je izvanredni Džanan Musa sa sjajnim dabl-dabl učinkom, 33 poena (8-6 za dva, 7-4 za tri, 9-9 slobodna bacanja), 10 skokova i 4 asistencije.

A Marko Luković u dresu Breogana za 30 minuta je ubacio 13 poena (8-5 za dva,6-1 za tri), čemu je dodao 2 skoka. U poraženom timu Klemen Prepelič je na svom kontu imao 24 poena, skok i 6 asistencija, a Nenad Dimitrijević nije igrao, dok je Bojan Dubljević za nepunih 19 minuta postigao 14 poena (4-1 za dva, 4-4 za tri) i imao 5 skokova.

Real Madrid je opravdao ulogu favorita u gostima protiv Mursije. Madriđani su tokom čitavog meča kontrolisali igru i rezultat i održavali konstantnu prednost, koja je u drugom poluvremenu uglavnom bila dvocifrena.

Vensan Poare je za madridski kraljevski klub postigao 24 poena i dodao 7 skokova, a Tristan Vukčević nije ulazio u igru. Ajzea Tejlor u dresu Mursije uknjižio je 16 poena i 2 skoka, a njegov saigrač Nemanja Radović 2 poena (5-1 za dva), 5 skokova i 2 asistencije.

Bilbao je u duelu sa Gran Kanarijom sve vreme dominirao, imao i 30 poena viška, a gosti su uspeli u završnici samo da tu razliku prepolove. Valentin Bižo je za Bilbao uknjižio 16 poena i 3 skoka, a Stefan Peno za 15 i po minuta 6 poena (2-2 za dva, 1-0 za tri, 2-2 slobodna bacanja) i skok.

Džon Šurna u Gran Kanariji je utakmic završio sa 20 poena i 7 skokova, a Oliver Stević posle 14 i po minuta igre sa 2 poena (1-0 za dva i 2-2 slobodna bacanja), 2 skoka i  asistencijom.

Baskonija umalo da prokocka 20 poena prednosti protiv fenjeraša Real Betisa u Sevilji. Domaćin je u dramatičnoj završnici prišao rivalu na poen zaostatka, ali su gosti izborili tesnu pobedu. U pobedničkoj ekipi po 16 poena ubacili su Vejd Boldvin i Simone Fontekio, a Vanja Marinković je za 14 minuta upisao 8 poena (2-1 za dva, 3-2 za tri), 3 skoka i asistenciju.

U Real Betisu Andžejs Pasečniks je zabeležio 18 poena i 3 skoka, a Aleksandar Cvetković za 28 i po minuta igrao bez promašaja, upisao je 12 poena (3-3 za dva, 2-2 za tri), 2 skoka i 6 asistencije.

Tabela: Real Madrid 13-1, Barselona 11-2, Huventud 9-4, Mursija, Baskonija, Tenerifi 8-6, Manresa 8-5, Breogan, Valensija 7-6, Gran Kanarija 7-7, Unikaha 6-8, Fuenlabrada, Andora, Saragosa 5-9, Obradoiro 5-8, Bilbao 5-9, San Pablo Burgos 4-10, Real Betis 2-12.