Real gazi redom, Avramović odličan u porazu

fiba.basketball

U španskoj Endesa ligi u okviru 24. kola u subotu su odigrani ovi susreti: Real Madrid - San Pablo Burgos 96:81, Manresa - Mursija 85:84, Unikaha- Estudijantes 91:77 i Gipuzkoa - Bilbao 74:97.

Lider šampionata Real Madrid je lagano nadigrao tim San Pablo Burgosa. Madriđani su već u prvoj deonici imali 17 poena viška, a zatim do kraja utakmice uglavnom, imali dvocifreno vođstvo, koje je bilo najveće u četvrtom periodu (76:58).

Kraljevski klub je do pobede predvodio Edi Tavares sa 27 poena i 7 skokova, a u poraženom sastavu bolji od ostalih bio je Ted Mekfaden sa 18 koševa i skokom.

Uzbudljivu utakmicu su odigrali Manresa i Mursija, slavio je domaći tim minimalnom razlikom posle mnogo preokreta. Prva četvrtina je bila egal (18:18), a na kraju prvog poluvremena bilo je plus 11 za Manresu (42:31), ali gosti stižu do izjednačenja na kraju treće deonice (60:60). Posle toga su se ekipe smenjivale u vođstvu, a domaći su u završnicu su ušli sa nekoliko poena viška i uspeli da slave sa „pola koša“.

Met Džening je za Manresu upisao 19 poena, 4 skoka i asistenciju, a za Mursiju Džejms Veb  20 koševa, 9 skokova i 2 asistencije.

Unikaha je savladal Estudijantes zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, jer se u prvom vodila ravnopravna borba, pri čemu su se ekipe smenjivale u periodima blage dominacije.

U timu Unikahe Fransis Alonzo je postigao 20 poena i imao skok i 3 asistencije, a srpski reprezentativac u Estudijantesu, Aleksa Avramović je zabeležio 18 poena i 2 skoka.

Bilbao je lagano stigao do ubedljivog trijumfa u gostima nad ekipom Gipuzkoe. Gosti su sve vreme bili u rezultatskoj prednosti, koja je iz minuta u minut rasla do maksimalnih 26 poena.

Ondrej Balvin i Lude Hokanson su za Bilbao postigli po 17 poena, pri čemu je ovaj prvi imao 7 skokova i asistenciju, a drugi 3 skoka i 5 asistencija. A Džoni Di je uknjižio 12 poena za Gipuzkou i dodao 4 skoka i 1 asistenciju.

Tabela: Real Madrid 21-1, Barselona 18-3, Baskonija i Tenerife 17-5, Valensija 16-6, San Pablo Burgos 15-7, Huventud 12-9, Manresa i Unikaha 11-12, Andora 9-11, Saragosa 9-13, Mursija i Gran Kanarija 8-14, Obradoiro 7-12, Fuenlabrada 6-15, Estudijanets 5-15, Real Betis 5-16, Gipuzkoa 5-17, Bilbao 5-18.