Real i Barsa gaze redom, Mirotić solidan

Španija 3. okt 202120:36 > 22:08 0 komentara
Nikola Mirotić
2021 Euroleague Basketball

U preostalim nedeljnim mečevima 4. kola španske Endesa lige Barselona i Real Madrid su opravdali uloge favorita. Barsa je rutinski slavila na gostovanju u Bilbau 84:68, a Real je na svom terenu savladao Tenerife 86:77, dok je Manresa pobedila Baskoniju - 74:67.

Barselona je bez problema stigla do četvrtog ovosezonskog trijumfa, a domaći su pružali otpor samo u prvoj četvrtini (16:18), igrali solidno i sredinom drugog perioda, ali su tada Katalonci dodali gas i ubrzo otklonili sve dileme. Posle 41:33 za goste na poluvremenu u nastavku su izabranici trenera Šarunasa Jasikevičijusa odmakli na dvocifrenu prednost, koja je maksimalno iznosila 22 poena, tako da Bilbao do kraja susreta nije uspeo da uhvati rezultatski priključak.

U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Rokas Jokubaitis sa 22 poena, a Nikola Mirotić je za svega 15 minuta postigao 14 poena (3-2 za dva, 4-2 za tri, 4-4 slobodna bacanja) i dodao 5 skokova.