Real rutinski, Srbi i Crnogorci prosečni

Dušan Ristić
Guliver Images / FedericoPestellini Panoramic

Na preostalim mečevima 3. kola španske Endesa lige, igranim u nedelju, postignuti su ovi rezultati: Real Madrid - Obradoiro 78:68, Real Betis - Manresa 64:106, Valensija - Mursija 86:91, Fuenlabrada - Andora 91:78, Huventud - Baskonija 72:61.

Real Madrid je, prema očekivanju, na svom parketu savladao Obradoiro, koji je u trećem periodu napravio preokret, ali kratkog daha, jer su „kraljevi“ ponovo poveli i rutinski trijumfovali. Vensan Poare je uknjižio 13 poena i 8 skokova, a Tristan Vukčević za 6 minuta 1 poen i 2 skoka, dok je kod gostiju Henri Elenson imao 20 poena i 7 skokova.

Manresa je protutnjala Seviljom, o čemu najbolje svedoči krajnji rezultat meča, a prethodno je pobednički tim imao i „plus 44“. Najbolji igrač susreta bio je Čima Moneke iz Manrese, koji je uz 18 poena upisao i 9 skokova i 2 asistencije, u poraženoj ekipi Vito Braun je postigao 23 poena, a Marko Todorović 10 poena i dodao 4 skoka.

Mursija je slavila u Valensiji posle preokreta u četvrtoj četvrtini. U pobedničkom sastavu Džejm Veb je imao učinak od 17 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Nemanja Radović je za 4 i po minuta uknjižio 4 skoka.

U timu Valensije Klever je zabeležio 26 poena i 8 skokova, Bojan Dubljević 22 poena, 9 skokova i 5 asistencija, a Nikola Dimitrijević 6 poena i 12 asistencija.

Fuenlabrada je ubedljivo savladala Andoru, gosti su samo uspeli u finišu da donekle ublaže poraz. Šon Armand je postigao 25 poena, uz 4 skoka i 5 asistencija, a Dušan Ristić je za 13 minuta upisao 6 poena i 4 skoka. U Andori je Viktor Arteaga ubacio 15 poena i imao 6 skokova, a Mario Nakić je za nepunih 9 minuta postigao 2 poena i dodao jedan skok.

Huventud i Baskonija su igrali egal u prvom periodu, a posle su domaći odmakli na dvocifrenu prednost i takav odnos snaga je ostao do završetka utakmice. Vladimir Brodzianski je uknjižio 17 poena i 7 skokova, a Ante Tomić 15 poena, 6 skokova i 5 asistencija. U Baskoniji je Vejd Boldvin ubacio 23 poena i dodao 5 skokova i 2 asistencije, a Vanja Marinković je za 22 minuta imao učinak od 2 poena i 3 skoka.

Tabela: Real Madrid, Barselona 3-0, Breogan, Mursija, Huventud, Saragosa, Baskonija, Tenerife, Gran Kanarija 2-1, Manresa, Valensija, Unikaha, Fuenlabrada, San Pablo Burgos, Obradoiro, Real Betis 1-2, Bilbao i Andora 0-3.