Sjaj Tenerifa, Sulejmanović bez greške, Stević skroman

Getty Image/Joern Pollex

U 20. kolu spanske Endesa lige u subotu su postignuti ovi rezultati: Gran Kanarija - Tenerife 87:108, Manresa - Unikaha 90:83, Saragosa - Fuenlabrada 105:85, Huventud - Gipuzkoa 90:94.

Ekipa Tenerifa je imala lakši trening na gostovanju u Las Palmasu. Gosti su od druge četvrtine non-stop bili u vođstvu, koje su do kraja uvećali do maksimalnih “plus 23” i njihova pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Kod pobednika istakli su se Spenser Baterfild sa 21 poenom i 4 skoka i Fran Guera sa 19 koševa i 2 skoka, Emir Sulejmanović je uknjižio 18 poena uz stoprocentan šut, 7-7 za dva, 1-1 za tri, 1-1 slobodna bacanja i imao je 4 skoka i 1 asistenciju.

U poraženoj ekipi Šin Kilpatrik je ubacio 22 poena i imao 2 asistencije, a Oliver Stević je za 11 minuta imao skroman učinak od 2 poena i 2 koša.

Na meču Manresa – Unikaha viđena su dva različita poluvremena, u prvom su obe ekipe imale periode neznatnog rezultatskog vođstva, a u drugom se domaći tim stabilizovao i stekao dvocifreno vođstvo, koje je do kraja susreta znalački sačuvao.

U pobedničkom timu Makai Mejson je imao 18 poena, 1 skok i 3 asistencije, a za Unikahu je Tim Abromaitis upisao 21 poen i 3 skoka.

“Fenjeraš” Gipuzkoa je savladao Huventud u Badaloni u uzbudljivom duelu sa mnogo preokreta. Odlučujući se dogodio u samom finišu susreta.

Majk Karlson je za pobednički tim zabeležio 20 koševa i 6 skokova, a u Huventudu je najbolji bio Havijer Lopez Arostegi sa 24 poena, 4 skoka i 3 asistencije. U timu iz Badalone Makedonac Nenad Dimitrijević je za 16 minuta uknjižio 10 koševa (5-5 za dva), 4 skoka i 4 asistencije, a Hrvat Ante Tomić za 17 minuta 6 poena, 4 skoka i 1 asistenciju.

Poredak na tabeli: Real Madrid 16-1, Barselona 15-3, Tenerife 15-4, San Pablo Burgos 13-5, Valensija 12-6, Huventud 10-9, Manresa 9-9, Unikaha 9-10, Mursija 8-8, Andora 7-9, Gran Kanarija 7-12, Obradoiro 6-10,

Saragosa 6-12, Estudijantes 5-11, Fuenlabrada 5-13, Real Betis i Bilbao 4-14, Gipuzkoa 4-15.